Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szaruhártya gyulladás után...

Szaruhártya gyulladás után kontaklencse?

Figyelt kérdés
Kb egy hónappal ezelőtt begyulladt a szaruhártyám (bakteriális volt) a kontaklencsétől. Elmentem orvoshoz pár héttel később jobban is lettem de amit újra elkezdtem hordani a lencsét megint begyulladt. Félek hogy emiatt örökre tiltást is kaphatok a lecsétől. Utálom a szemüveget, nem is áll jól, ráadásul a hétköznapokban (úszás, stb) nagyon zavar!

2012. nov. 1. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
lehetseges, ha lezajlott a gyulladas es nem deformalodott a szaruhartya. Ha sorozatban tobbszor elofordult kontaktlencsezes kovetoen, hogy felmerult a gyulladas, erdemes lenne lencset valltani, esetleg folyadekot, vagy vegul merlegelni, hogy erdemes-e tovabbra is klencset viselni. fuggetlenul a gyulladas eredetetol, mar ne tedd fel azt a lencset, ami utan begyulladt a szemed, es a klencse tokjat is vagy csereld le, vagy fertotlenitsd!
2012. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sheeny válasza:

Szia!

Megkérdezhetem utána mi történt? Hasonló szituációban vagyok, kb. egy hónapja volt a bal szememen szaruhártyagyulladásom, amit sikeresen kezeltek. Utána elkezdtem hordani új lencsét, új tartókával, minden. Erre most a másik szemem gyulladt be, és fogalmam sincs mitől.

Nagyon félek, hogy a szemem megelégelte a közel 13 éves kontaktlencseviselést és innentől kezdve szemüveges leszek. Ugye nem?:S

2013. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!