Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akik átestek már PRK műtétetn,...

Akik átestek már PRK műtétetn, nektek tényleg 2 hétig nagyon fájdalmas volt? Nekem ezt mondta a telefonban a hölgy akivel beszéltem, hogy 2 hétog nagyon fájdalmas.25f

Figyelt kérdés

én már átestem pár fájdalmas dolgon. pl 2x volt hasnyámirigy gyulladásom a köves epehólyagomtól, amit ki is szedtek, az bazi nagy fájdalom volt. Sokszor volt migrénes rohamom, mivel sajnos anyutól elörököltem, és az iszonyat fájdalom, relpaxot kell rá szednem ha előtör. A kérdésem, hogy ez mennyire fáj? Mert én eddig úgy tudtam hogy max kellemetlen, szempilla érzés pár napig, de a hölgy szerint nagy fájdalom 2 hétig ezért válasszam inkább a fél milliós műtétet. mi az igazság?


PRK választása elsősorban a biztonság miatt történt.


2017. dec. 22. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nekem egyáltalán nem fájt. Én is olvastam mindenféle rémtörténeteket, felkészültem mindenféle szörnyűségre, aztán nem is éreztem semmit. Csak a második vagy harmadik napon volt kb 5 percnyi kellemetlen érzés, de az sem volt különösebben rossz, csak pont siettem valahová az utcán, aztán meg kellett állnom és becsukni a szemem, de úgy meg elég nehéz közlekedni :) Szerintem eléggé egyéni reakció kérdése a dolog.
2017. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
eleve már az gyanus volt hogy 2 hétig nől vissza a hámréteg és addig fájdalmas... kétlem hogy orvossal beszélhettem a telefonban... olyan marketing íze volt az egésznek... De az orvos aki operál ott, neki rendes munkája is van, mint professzor, tehát csak a pénzért megy oda operálni, majd tőle megkérdezem mi az igazság. Nem hiszem hogy ő is előadja ezt a baromságot.
2017. dec. 23. 17:04
 3/3 anonim válasza:

Igaz nem pont ilyen, ettől talán kicsit komolyabb szemműtétem volt, de a lényeg hogy ott is eltávolították a hámréteget róla.


Nekem 3-5 napot mondtak a hámréteg visszanövésére. Nem olyan magas a fájdalomküszöböm, de én se mondanám annak hogy különösebben fájt. Inkább csak néha ilyen irritáló, szúró érzés volt, de ahogy mondta az első úgy számomra is a szem lehunyása megoldotta. Meg elalvás előtt bevettem valami gyenge fájdalomcsillapítót(bár az már lehet a műtét többi része miatt volt)

2018. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!