Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismerösöm eltartási szerzödést...

Ismerösöm eltartási szerzödést kötött egy idösebb hölggyel. Egypár hétig ápolták is, utána bekényszeritették egy otthonba. A hölgy ráirta a házát az "eltartóra" s igy megszabadultak az ápolástól. Meg lehet ezt jogilag támadni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Alapkérdés, mi áll az eltartási szerződésben?

2. Azt, hogy bekényszerítették, a kényszerítést bizonyítani kell.

3. Mindenki rendelkezik tulajdonával, arra íratja, akire akarja.

2011. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen. Nem írom le bővebben, de simán megtámadható. Bár jó lenne tudni, hogy mit tartalmaz a szerződés.
2011. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
És azt nem gondolod hogy olyan ápolást igényel amit nem lehet házilag megcsinálni? És ők fizetik a költségeket?
2011. febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kötöttem anno öröklési szerződést. Mindent kikötnek benne (étkezés, tisztálkodás, takarítás, milyen temetést akar stb...). Nem olyan egyszerű lepasszolni egy eltartottat pl. az elfekvőbe. Ha folyamatos ápolásra szorul az eltartott, akkor ápolónőt kell mellé felvenni.
2011. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
ekkora szemétládákat!
2011. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Meg lehet támadni,csak érdemes utána nézni,hogy ki fizeti az otthon költségeit.
2011. febr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

"Ha folyamatos ápolásra szorul az eltartott, akkor ápolónőt kell mellé felvenni."


24 órára? És ha intézményben kell ápolni? Nem gondolod hogy az eltartóknak esetleg dolgozni is kell? Az ápolás helye nincs kikötve! Nem is lehet!

2011. febr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

"ekkora szemétládákat!"


Ismered a valós helyzetet?

2011. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"24 órára? És ha intézményben kell ápolni? Nem gondolod hogy az eltartóknak esetleg dolgozni is kell? Az ápolás helye nincs kikötve! Nem is lehet!"


Ha kórházi ápolásra szorul, akkor természetesen kórházban a helye. De a kórház nem tartja bent, ha az illető pl. ágyhoz kötött, és "csak" etetni és ágytálazni kell. Mint már írtam, volt öröklési szerződésem, csak tudom, hogy mit tartalmaz.

2011. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

"Nem gondolod hogy az eltartóknak esetleg dolgozni is kell?"


Pont azért kell felvenni az ápolónőt! Szerintem ez elég egyértelmű, vagy nem?

2011. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!