Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek ha utalomna szemuve...

Mit tegyek ha utalomna szemuvegem de kontaklencse nem johet szoba?

Figyelt kérdés
A lencse azert nem mert nem tudjak megcsinalni annyira gyenge szemuveg. Az egyik -0.50 a masik -0.25 , azert kezdtem hordani mert sokat fajt a fejem es akkor a zzemesz azt momdta hogy ezert. Utana el is mult a fejfajas, kb masfel eve hordom de nem szeretem, zavar, sokkal jobban erzem magam nelkule. Viszont gondolom igy a szemem is csak tovabb romlana ha nem hordanam. Valami tipp?
2017. dec. 27. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Lézeres mütét?
2017. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Negyed és fél dioptria rövidlátás az lófazs, szerintem nem kell se szemüveg sem lencse, hagyd a túróba. Még jogsihoz is jó vagy így.
2017. dec. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hat a lezeres szemmutetre meg gyujtenem kell..:D


Igen, mar par napja nemis hordom, plusz ilyen vitamint szedek ami konkret a szemre van...hat remelem bejon mert utalom a szemuvegem :D

2017. dec. 28. 08:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, az tényleg semmi. Én 3 dioptriánál kezdtem el hordani, kb 2ig engem nem is zavart :D

Amúgy van lencse ilyen kevés dioptriára is...sőt még 0-ra is 😂😂

[link]

2017. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
-0.5és -0.25-nél nem fogják a szemedet műteni... tesóm is műttetni akarta, de mindegyik centrumban kb kiröhögték, és mondták h asszem -2.00-től műtenek
2017. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kulfoldon elek es itt amugy nemis akartak felirni mert ugy gondoltak, hogy folosleges. Persze otthon nem gondoltak ezt hiszen 80 ezer ftot fizettem. Tegnap voltam vizsgalaton (a UK-ben elek) mondanom se kell, hogy sokkal fejlettebb minden vizsgalati eszkoz....na az orvos kozolte velem hogy total foloslegesen vettem szemuveget mert ez annyira minimalis elteres, hogy nem irnak ra szemuveget alapesetben. De legalabb nem romlott pedig majdnem 2 eve mar hogy megkaptam. Annyit mondtak meg hogy probaljam ne hordani mindig mert felesleges, ja es hogy elkememyelmesedett a szemem a szemuveg miatt ezert erzem ugy hogy erolkodik ha nincs rajtam. Privat szemeszeten voltam otthon mikor felirtak dehat nyilvan a penzre mentek inkabb minthogy segitsenek..a lenyeg hogy kb foloslegesen vettem meg anno. Par napja mar nincs rajtam folyamatosan, es megis latok :) koszi a segitseget mimdenkinek :) ja es nemhogy lezeres mutetem nem lehetne, meg kontaklencset sem csinalnak ilyen dioptriaval! :DD
2018. jan. 12. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:

ekkora bullshitet tolni, hogy fejlettebb eszközök vannak :D:D:D UK orvosi utánpótlása szerinted honnan van?! Mellesleg te voltál már itton pl a semmelweis klinikákon? ha ismernéd, értenél a műszerekhez tudnád, hogy a diagnosztika és a gyógyítás műszerei ugyanolyan fejlettek, max picit kevesebb van belőle...

az meg nem a magyar eü hibája, hogy optikába mentél. szerinted miből élnek, ha nem abból, hogy lehúzzanak téged?! jjézusom, ember, inkább maradj is uk-ban és a brexittel együtt maradj is ott.

2018. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miert kell egybol igy reagalni? :D egy egyszeru szem vizsgalatra ertettem a fejlettebb gepeket, egy szoval nem szoltam le a klinikakat vagy barmi mast.... nemtudom miert kell kiforgatni minden sort... :D te meg oromkodj azon, hogy a neten osztod az eszt :D
2018. jan. 12. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!