Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mindkét szemem -0.5 dioptriás....

Mindkét szemem -0.5 dioptriás. A szemtorna, sok nyers répa és más zöldség evés segíthet vissza állítani a szemem?

Figyelt kérdés

Mármint, hogy tisztán lássak megint...

16/F



2018. jan. 3. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak ha kitartóan és helyesen csinálod.
2018. jan. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát a répának meg a zöldségnek elég kevés köze van a szem fénytöréséhez...
2018. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

volt akinek igen. volt egy ismerösöm akinek tavasszal lett szemcsije -0.5 és nyáron már nem hordta.

ilyen kicsi szemhibánál lehet javítani sokat.

meglehet h vérszegény vagy. attol is romolhat a látás. csakhogy a szemészek leszarják s össze- vissza adnak lencsét.

én ugy jártam h -3-as a szemem. egy év eltelte után vizsgáltattam s -5-ös lett. két hét mulva nem volt jo a szemcsim. máshova mentem. azt mondták h -3,2 -es a látásom. megkérdezte a doki h hány kilo voltam egy évvel ezelött, mert szerinte nagyon giznya vagyok. hát igen sokat fogytam. ajánlotta h egyek többet s szedjek vasat, vitaminokat. mindjárt jobb lett s egy év után -2,5 lett a látásom. :)

2018. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nyáron jobb volt neki, mert erős napsütésben, akár fél dioptriával is jobban látunk. (a pupilla beszűkültsége miatt, kisebb lyukon megy át a fény, ezen az elven alapszik a rácsszemüveg is)
2018. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!