Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A látásjavító szemüveg hasznos...

A látásjavító szemüveg hasznos? Rontja - javítja vagy éppen semmit nem csinál a szemmel? Kérem csak azok írjanak akik használták/használják!

Figyelt kérdés

Szemüveges vagyok a lencsém -0.75 mindkettő, de azóta biztos romlott. Nem szeretem a szemüveget, ezért szeretném valamilyen módon javítani. Ez sikerülhet ilyen szemüveggel? Arra gondolok amikor a fekete lencsén sok kis pici lyuk van.

Vagy ha szemüveget nem szeretnék hordani akkor inkább maradjon a kontaktlencse? Vagy esetleg csak sima szemtornát csináljak?



2017. febr. 15. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A látásjavító szemüveg nem javít semmit a látáson, viszont a látómezöt igencsak bekorlátozza.


A szemtorna ugyan nem árt, de nem is használ semmit.


HA rosszul látsz, akkor vagy szemüveget vagy kontaklencsét kell használni.

2017. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amíg fent van jobban látsz vele, de erősen bekorlátozza a látóteret. Ha leveszed, nincs változás. Szóval nem javít semmit.

Lehet, hogy amúgy is romlott volna a szemed, de jobb lett volna -0,75-re nem hordani (főleg nem rendszeresen) azt a szemüveget. Nekem is ennyi volt, most -0,5. A szemüveg mögött ellustul a szem és az agy.

2017. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A szemem 14 éves koromban kezdett el romlani.Évente fél dioptriát.Ekkor szakközép iskolába jártam,a tábla olvasáshoz kellett a szemüveg.18 éves koromra 2 - 2.5 dioptriás lett a rövidlátásom.Levettem a szemüveget és csak moziba,autó vezetéshez használtam.Negyven éves elmúltam és nem romlott a szemem azóta.Kipróbáltam a Bálinger féle látásjavító lyukacsos szemüveget.Több évig néztem vele a tévét,a látásom semmit sem javult.

Van egy film a televízióból letöltve extra napló műsorban a Csodálatos gyógyulások címmel.Első történet Marcaliban a helyi kórház főorvosa Dr Tóth István meséli,hogyan javította meg szemtengely ferdülését és rövidlátását az elme erejével. Keresd meg az interneten és nézd meg.

2018. dec. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!