Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kérhetek az optikában más...

Kérhetek az optikában más dioptriájú szemüveget, mint amit felírt az orvos?

Figyelt kérdés
- 0.75 - öt írt mindkét szememre. Mondtam, hogy nem látok élesen, szerintem kéne a -1. Az előző szemüvegemmel is az volt a probléma, hogy egy picit alulmérték, ezért nem is hordtam. Azt mondják még fiatal vagyok, és úgyis romlani fog a szemem, de így talán nem olyan gyorsan. Engem viszont zavar, hogy hiába hordom a szemüveget, mégsem látok élesen.

2018. jan. 22. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rajta TB támogatás olyan szemüveget csináltatsz amilyent akarsz, senkit nem érdekel, hogy miért?
2018. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mész el másik optikába inkább megnézetni?

Egyébként szerintem adnak más dioptriát is, nem hiszem,hogy annyira komolyan veszik,amikor netről is lehet szemüveget rendelni, mindenféle papír feltöltése nélkül (firmoo pl)

2018. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg szó nélkül megcsinálják.
2018. jan. 22. 18:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint az orvosok minden baromságot felírnak és köze nincs ahhoz, amire nekem valóban szükségem lenne...eddig egyszer sem volt jó. Én már inkább rögtön optikába megyek, ott legalább mindig normálisan megvizsgálnak és szerintem jobban is értenek hozzá. Szerintem te is nézesd meg mégegyszer, mert azért nem mindegy, hogy kiszórsz egy csomó pénzt az ablakon egy szemüvegre, amivel nem is látsz semmit vagy csináltatsz egy jó, használható szemüveget.
2018. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!