Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveget kéne hordanom?...

Szemüveget kéne hordanom? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy éve észrevettem,hogy sok olvasás után nagyon nehezen, vagyis lassan áll vissza a szemem a normális fókuszba, lassan tisztul a kép ha messzire nézek. Aztán ez elmúlt, és előjött egy másik tünet: Néha homályosan látok messzebbre, és ez akkor jelentkezik amikor tudom már nagyon elfáradt a szemem. Suliban, gyakran lecke íráskor, és olyankor amikor megerőltettem a szemem...ilyenkor alig látok el a tábláig, a terem középső szegletéből vagy a végéből. Néha sulin kívül is eljön..Utóbbi alkalmakkor a szemem is fájt egy picit, de úgy éreztem csak azért, mert már én magam is fáradt voltam, és a ezzel együtt a szemem is. Átlagos szemvizsgálatok alkalmával mindent rendben találnak, mert amúgy tökéletesen látok közelre távolra is. Apukámnak és az ő húgnak is lett egy olyan szemüveg készíttetve, amit csak akkor hordanak ha nagyon elfáradt a szemük és már fejfájásig, szemfájásig fajulna. Vagyis ha érzik, hogy fáradt a szemük elkezdik hordani. Anyu azt tanácsolta hogy A Vitaminnal próbáljuk meg, hogy javul-e a helyzetem, ha nem akkor irány a szemészet...Szemüveges meg nem akarok nagyin lenni, alkalmanként elviselem, de állandót nem. Tényleg orvos és szemüveg lesz a sorsom vagy csak a korral jár és néha van ilyen?!Köszönök előre is minden választ! :)

2015. szept. 19. 20:08
 1/2 PPeePPiiTTaa ***** válasza:
100%
Lehet egy pici dioptria nem ártana és egy olyan szemüveget csináltatni mint apukádék, mert szenvedned felesleges. Állandóra ilyet ugye nem kell hordani csak néha néha mikor úgy érzed.
2015. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem is ez volt, anyummal elmentünk a szemészetre és fel írtak egy szemüveget, 0,25-öset. Állandó hordásra 2 hónapig, utána le kellett vennem 1 hétig és meg nézni hogy olyan-e mint régen. Nem volt olyan, tök jó volt. Sajnos rá 1 hétre újra elő jött. Anyummal vissza a dokihoz, doki alaposan meg vizsgálta a szemem(1 órán keresztül táblákról kellett le olvasnom betüket,számokat) és a vége az lett hogy szemcsis maradtam. 0,25-ös a szemüvegem, a doki azt mondta akinek ilyen van előbb-utóbb szemüveg lesz a vége :(
2015. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!