Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon száraz a szemem, mikor...

Nagyon száraz a szemem, mikor leszek újra a régi?

Figyelt kérdés

Két hónapja képtelen vagyok kontaktlencsét hordani, és sminkelni. Ha mégis megpróbálom, pokolian kellemetlen. Akkor is majd kiugrik a szemem, ha (smink nélkül) naponta sokszor műkönnyet használva van bent a kontaktlencse. Ha este kiveszem, iszonyatos idegentest érzés van a szemeimben. Alig tudok a fájdalomtól aludni.

Voltam orvosnál, aki azt mondta hogy egy kis szemszárazságon kívül nem lát mást, nincs elváltozás ami miatt ne használhatnék lencsét.

De be sem merem rakni, érzem hogy nem menne a dolog...

Írt szemgélt, és ajánlott műkönnyet, de ezek csak a tüneteken segítenek, a problémám ugyanúgy megvan... Szemüvegre vagyok ítélve😟

Mi lenne a megoldás?


2018. febr. 6. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán az, hogy ne gépezz annyit. Ez szokott szemszárazságot okozni.
2018. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem gépezek sokat. Nem mindenki kockul állandóan, de gondolom ezt nehéz lehet elhinni...
2018. febr. 7. 04:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokkal több folyadékot kell inni.
2018. febr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cila-Bila ***** válasza:
A számítógép szárítja a szemet. Szerintem sajnos saját tapasztalatom a szem szárasság egy életre szól. A szemüvegtől ne félj,kevesebb problémát okoz, mint a kontakt lencse, ma fiatalok 40-50% szemüveges, a szép szemüveg nem hátrányos esztétikai szempontból. A fiuk éppen úgy fognak szeretni. (ha lány vagy)
2018. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!