Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi száraz alfa tégla fal...

Régi száraz alfa tégla fal újra lett vakolva és vizes. Mitöl lehet ez? Többi lentebb

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Adott egy régi kocka ház alfa téglával falazva..

A falak soha nem voltak vizessek, se penészesek.. Ezt pontossan tudom, mivel nagymamánk háza volt. Régi kátránypapírt megtaláltam alatta.. persze nem néztem meg mindenhol, csak pár helyen..


Levertük a vakolatot, újra lett vakolva....


Ezután a meglévő száraz aljzatra leterítettem párazáró fóliát, raktunk 5cm hungarocellt, tükörfóliát, arra padlófűtés csövek, majd 6cm betont..


A betonozás pontossan 3 honapja történt... Utána kb 2 héten keresztül folyton locsoltam a betont, lehet picit többet is a kelleténél, állt rajta a víz, és hiába volt a falak és a beton közt diletálás végett polifom, a falak is felszívtak vizet...

Szóval ennek kb 2 - 2.5 hónapja...


Most a glettelés vége fele tartunk, és most látom azt hogy körbe, sok helyen, a régi falakon, ahol van kátránypapír, az újakon is, ahol megintcsak van kátránypapír, látok vizesedést.. az aljzattol kb 10 cm magasságban... egyik szobában néhol 20 cm magasságig is felér a vizesedés...

Vissza nézve az alakítás előtti képeket, a vakolás előtt, a csupasz falakat, a régi vakolatot....semmi vízesedés nem volt...


Most, hogy hidegebb idők vannak, minden ablak, ajtó csukva van... az új nyílászárókon csak 1 2 darabon látni páralecsapódást néha...

Kommentbe feltöltök egy képet, lássátok miröl beszélek...


Tudnátok nekem tanácsot adni hogy mégis mi lehet a baj?? Ha az van??

Köszönöm



2017. nov. 2. 20:05
 1/9 A kérdező kommentje:

Remélem látjátok hogy miről beszélek.. köszönöm....


[link]

2017. nov. 2. 20:12
 2/9 A kérdező kommentje:
2017. nov. 2. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Az bizony a beton locsolásától van. A tégla megszívta magát rendesen . Be lett vakolva glettelve így lassan szárad. Az lassan fog kiszáradni addi ki se fessétek a házat
2017. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs nagy probléma, ki fog az száradni, de sokáig tart azért.
2017. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogyan írtad, is a sok víztől teleszívta magát a tégla vízzel. A vizes téglára rávakoltatok, így nem tud annyira száradni+ még egy kis nedvességet is kapott. Szép lassan majd ki fog száradni.


A vizes fal miatt számolj arra, hogy magas lesz a páratartalom, és a penészedés is lesz.

Naponta többször szellőztess pár percet, hogy csökkentsd a páratartalmat, ez mellett lehet érdemes lenne egy páramentesítő készülékbe beruházni.

2017. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddigi válaszaitokat!

Annyit szeretnék hozzáfűzni a témához hogy a régi aljzat telljessen száraz volt... Ezért azt nem kátrányoztuk le, nem tartottuk fontosnak... hanem arra raktunk fóliát, 5cm hungarocellt és 6cm betont...

Így búrkolás, festés előtt eléggé nyugtalanít a dolog..

Statikussal is beszéltem tegnap... ő is azt mondta hogy valamennyi víz a betonozás óta maradhatott még a falba, a glett viszont szívja a falbol a vizet, ezért látom hogy nedves....az újra vakolt falakon glettelés előtt még semmi vizesedést nem láttam...

2017. nov. 3. 06:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugi majd kiszárad. A nejlon meg elég lesz ha egyébként se volt vizes az eredeti beton.
2017. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért raktatok ilyen kevés szigetelést, mert akkor túl sokat emeltetek volna az aljzaton?
2017. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos többet nem tudtunk rakni... túl magas lett volna már...

Viszont raktunk hőtükrös fóliát, plusz az 5cm.. talán elég lesz.... persze szigetelésböl tudom, sose elég... amúgy a fűtésszerelőnk azt mondta hogy a nagy átlag 4-8cmert rak mifelénk... (bácskiskun)

2017. nov. 4. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!