Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyengének számít a -1,25-ös...

Gyengének számít a -1,25-ös dioptria?

Figyelt kérdés

2018. febr. 12. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igen, -2-essel kezdtem, ami 4 év alatt felment kb. -4,5-re...? S még ez sem olyan vészes, mint egyeseké.


De persze a tökéletes nullához képest a -1,25 is eléggé gyenge, távol esik tőle.


Nincs határ arra, hogy mi a "gyenge". Kivéve a gyengénlátóknál, na ők örülnének annak is, ha jelentősen rosszabb lenne a szemük, mint az enyém... Én még szemüveg nélkül sem vgayok elveszve, persze elég homályosan látok úgy, vezetni veszélyes lenne és nem is ismerném fel az embereket. De látni látok, sétálni, a ház körül dolgozni is tudnék, nem mennék neki dolgoknak...

2018. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. febr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése. Én azt mondom, hogy igen...egy jól látónak sok.

Nekem -3 körüli

2018. febr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Botond1999 ***** válasza:

Ez még gyenge. Persze attól is függ, mennyi idős vagy.

A gyerekkori szemüveg gyakran szükségtelenné válik felnőtt korra (nálam is így volt), aztán 40 felett ismét kellhet.

Én 50 éves koromig nem hordtam szemüveget, aztán olvasáshoz már kellett. Mostanára már utcán is szemüveget kell hordanom, olvasáshoz pedig 6 dioptriás van.

2018. febr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!