Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet valakin...

Hány éves kortól lehet valakinek kontaktlenécséje? Akkor is lehet, ha erős a szemüvege?

Figyelt kérdés
2018. febr. 19. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Optikafüggő. Általában 14 éves kortól szokták, de ott megtanítják és akkor úgyis kiderül tudod-e használni. Nekem mínusz nyolcas szemüvegem van, és lehetne lencsém. Így kevesebb dioptriás kell, mert közelebb van a szemhez.
2018. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Canaan válasza:
100%
A legtöbb orvos azt mondja h 14 éves kortól már lehet.Nekem is elég erős dioptriájú a szemüvegem sőt meg cilinder is van rajta de a szemem simán -bírja a lencsét.
2018. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. febr. 19. 17:21
 4/5 Help24 válasza:
0%

Kedves Kérdező!


A kontaktlencse használata leginkább a szem kifejlett állapotában javasolt többnyire Nőknél ez 21 fiúknál 24 éves kor. Egyet tudni kell amit az orvosok nem említenek mert akkor pénztől esnek el, hogy a kontaktlencsét jól meg kell választani mert nem mindegyik jó minőségű.


Ha csináltatsz akkor mindenképpen fontos, hogy oxigén áteresztős legyen és persze ne a legolcsóbbat válaszd ha nem szeretnél gyakran vissza járni köszörültetni a szúró és olykor vágó érzések miatt. Mint említettem fent az orvosok nem fogják említeni, de bele gondolva mégis egy idegen anyag van a szemedben aminek leginkább műanyag szokott lenni bár a mai kínálat szinte varázslatosan sok de a műanyag szárítja a szemet és egyáltalán nem javasolt egész napos használata sem egyik fajtából sem.


Tapasztalataim bizonyítják, hogy azok az emberek akik kontaktlencsét viseltek 2-3 éven belül szem szárazságról számoltak be ami egyre nehezebbé és később már használhatatlanná tették a viselését. Persze vannak jobb minőségűek amelyek több időt is kifutnak a szemen, de fontos gyakran lecserélni is őket Én 1 maximum 2 évet szoktam javasolni.


Javaslatként még annyit, hogy nagy és kis dioptriát is már végeznek lencse beültetéssel ami visszajelzések alapján az egyik legjobb megoldás és soha többet nem kell szemüveg ha az életmódodra és a koleszterinedre oda figyelsz.


Üdvözlettel:

Help24

2018. febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
én 12 évesen kaptam, bár akkor még csak 4es volt a szemem. Ismerek olyat is akinek még kisebb korában lett.
2018. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!