Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hova menjen, ha úgy érzem,...

Hova menjen, ha úgy érzem, hogy romlott a látásom és a szemészetről tavaly elzavartak? Jogsit így hogy hosszabítom meg?

Figyelt kérdés

A egyik szem tompalátó, a másik eddig tökéletes volt, de most rosszabbul látok vele.

Gyerekkoromban volt szemüvegem, de mivel a tompalátáson nem javított semmit, a másikre meg csak feles kellett, ezért nem használtam.

3 éve kerültem kórházba, ahhol a szemészeti kivizsgáláson egyértelműen mondták, hogy a jobb szemem is +2-es, keressek fel szemészetet. Akkor elvittek egy ilyen optikába, ott azt mondták, hogy nem kell szemüveg, egy ilyen gépi vizsgálat után.

Tavaly kértem időpontot a szemészetre a kórházba, ahova tartozom. Vártam 3 hónapot!!!, elmentem. Idézem a doktornőt: "menjen a kancsalsági vizsgálatra, mert én erről nem tudok mit mondani, amihez nem értek nem mondok véleményt". Nem vagyok kancsal.

Azóta nem voltam sehol, viszont már a számítógépet is elég nehezen látom. Most, ha a szemészetről elzavartak l, akkor hova menjek vele, urulógushoz, vagy ezt hogy gondolták? Egy szemészorvos a szemembe mondja, hogy nem ért hozzá... Kancsalsági vizsgálóba meg nem is adtak időpontot???

Ti mit csinálnátok, ha már olvasásnál is zavar, hogy rosszabbul látsz?


2018. márc. 24. 13:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Magán szemészhez.

Vannak olyan optikák is, ahol szemorvosok is dolgoznak. Fel kell keresni egy olyat, ahol van orvos is. Neki el lehet mondani hogy mi a problémád, és ő pár ezer forintot kér a vizsgálatért, de szerintem megéri.

Ráadásul, ha fizetsz, tuti nem küldenek el, hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni, hanem igenis foglalkozni fognak veled. Ha mást nem is, legalább ajánlanak valami további megoldást.

2018. márc. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!