Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsém van. Miért van...

Kontaktlencsém van. Miért van az, hogy mindenkinél jobban látok? Mások nem látják az apró betűt messziről, én simán. És ez nem egyszer volt. Túl lett korrigálva a szemem, vagy egy csomó embernek szar a szeme?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi. Sokan nem mennek el szemorvoshoz, amíg nem hátráltatja őket komolyan a látásuk a munkában, vagy bármi egyéb szükségesben, mert a szemüveg sokba kerül. Meg hát a magyar nem járhat orvoshoz, nem lehet beteg se (bár ez utóbbi része nem a kérdéshez tartozik), mert akkor az állásával játszik.
2018. ápr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
A fiziológiásan is 100%-os szem ritka. Sokan vannak akik nem látnak olyan tökéletesen mint egy szemüveges vagy lencsés de annyira nem látnak rosszul, hogy bármiben zavarja őket és olyan kicsi dioptriára nem is írnak szemüveget. De az is igaz hogy sokan bár tudják, hogy romlott a látásuk, nem mennek szemészetre csak akkor amikor már tényleg akadályozza őket.
2018. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, mert 1.0-ra lett belőve a dioptria csak nem tudtam, mert arra gondtoltam, hogy lehet hogy javult a szemem.

Köszi a válaszokat :)

2018. ápr. 13. 22:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert a 0 dioptria (1 ívperc szálvastagságú betű látása 5 méterről) valójában teljesen önkényesen kijelölt. Ergo, természetesen a 0 dioptriás szemen is lehet javítani szemüveggel, de mivel a doki azt mondja, hogy köszönöm elolvasta az alsó sorig, magának jó a szeme, ezért abból nem lesz szemüveg.

Aki meg szemüveget (kontaktlencsét) kap, mert muszáj, ott már mindegy, így is úgy is hordani kell, ezért rá lehet hajtani a maximumra is.

2018. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 hülyeséget beszél, ne higyj neki.
2018. ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bővebben ?
2018. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!