Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szoláriumtól lehet a probléma?...

Szoláriumtól lehet a probléma? Aki szolizni jár az járt már hasonlóan?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve járok szoliba. Mindig kinyitom a szemem, van hogy nagyon kevés ideig, viszont van, hogy akár 10 percig is nyitva van, védő szemüveget pedig nem szoktam kapni. Amikor szolizni kezdtem mindig éreztem, egy kis égő érzést a szemhéjamon meg a szememnél, de nem vettem komolyan. Azonban 1 hónapja (szolit is váltottam, a Kiwisunra) és kijött már harmadjára az a probléma, hogy a szemhéjam pirosan bedagad, fáj, csíp, ég, ilyenkor elmegyek szemészhez, ő megállapítja, hogy ez árpa, ad rá kenőcsöt, szemcseppet, én kezelem ezzel 2-3 napig és teljesen eltűnik, volt nincs. Ha valóban árpa lenne akkor az nem szűnne meg ennyire szuper gyorsan, és nem tűnne el így nyomtalanul. Sminket nem hordok, csak szempillaspirált teszek fel, és szolizáskor se szedem le, azt is már több éve használom, nem lehetek rá allergiás. Mi lehet ez?
2018. ápr. 24. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Cseréld le a szempillaspirált,mert ha tényleg árpa volt, vagy más fertőzés, akkor a szempillaspirállal folyamatosan újrafertőzöd magad. A szolinál szerintem használj védő szemüveget, vagy csukd be a szemed és smink nélkül menj.Ha ezektől nem szűnik meg, válts szempillaspirál-márkát, mert allergia folyamatosan használt termékre is kialakulhat bármikor.
2018. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Viszonylag sűrűn váltom a szempillaspirált, ugyanaz a márka meg a termék, de 1 havonta újra veszem mindig, azaz cserélődik, miután kialakult a probléma egyből kidobtam a spirált, hogy ne fertőzzem esetlegesen újra meg magam.
2018. ápr. 24. 22:28
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk ingyen süt a Nap, állítom barnább vagyok most, mint te.
2018. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem vagy barnább :'D Minden nap napozok, és 2-3naponta járok szoliba :)

Csak azt látom, hogy egy rosszindulatú kis görcs vagy :)

2018. máj. 8. 18:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Te meg egy kis magamutogató.
2018. máj. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Indokold már meg kérlek miért lennék magamutogató? Egyáltalán tudod ez mit jelent? Akkor aki kérdést kiír az mind magamutogató? Attól, hogy keserű az életed ne ide járj már kommentháborúzni, vagy a kérdésre válaszolj értelmesen.
2018. máj. 8. 22:46
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanmár kislány, mégis mi célja lenne a naponta történő barnításnak ?
2018. máj. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 billamka válasza:
40%
Gyönyörű lesz a bőröd pár év múlva...:D
2018. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
63%
Kárositja szemet az ultraibolya sugárzás védőszemüveg kell! És ne vidd túlzásba ,később a bőr károsodása melanomát okozhat.
2018. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!