Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lenne egy sor hülye kérdésem?

Lenne egy sor hülye kérdésem?

Figyelt kérdés
Kb fél éve vettem észre, hogy az egyik szememmel nem látok olyan élesen már pár méterre sem (mármint ha pl valami szöveg van a falon lévő papíron) és ha sokat nezek közelre akkor nem tudok távolra fókuszálni. Elmentem szemészetre és megállapították, hogy mindkét szemem egyformán -0.5-ös. Már készül a szemüvegem. Viszont azt nem kérdeztem meg, hogy milyen gyakra kell hordanom. Elég akkor ha érzem, hogy szükség van rá? Közelre homályosan fogok vele látni? Pl ha előadáson kell a szemüveg hogy lássam a kivetítőt akkor fogom látni rendesen a füzetemet is, vagy le-fel kell venni? Szemészeten csak távolra fókuszáltam valahogy eszembe se jutott közelre nézni vele. Tényleg el tud "lustulni" a szemem tőle, és romlani fog? Előre is köszi a válaszokat.

2018. jún. 19. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!Kb 12 éves voltam amikor szemüveges lettem, én is -0.5-tel kezdtem. Eredetileg azt mondták, hogy csak távolra vegyem fel, táblára, ilyenek. Szóval úgy csináltam, órán előttem volt a szemüvegtok, és amikor kellett, akkor felvettem. Tv nézéskor is. Azt hiszem fél évig tartott, hogy csak akkor vettem fel amikor messzire nem látok, mert elkezdtem hordani napközben is. Sokkal jobb volt, tisztábban láttam mindent. Ééés akkor kezdett el romlani a szemem :D Szerintem alapból is romlott volna mondjuk.

Ha megkapod, tényleg csak akkor vedd fel amikor indokolt, különben el fog "lustulni" Nekem most 20 évesen -3 as szemeim vannak, és kontaktlencsézek már pár éve, felváltva rendes szemüveggel. Ott tartok, hogyha ülök a füzetem fölött, kontaktlencse és szemüveg nélkül, konkrétan nem látom amit írok.

2018. jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szemüveges vagyok, távolra nem látok jól.


Állandóan hordanom kell, és közelre egyáltalán nem homályos semmi benne.

2018. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hány éves vagy! Ha mínuszos a szemed, akkor valószínűleg 21-22 éves korodig várható, hogy romolhat. Én 14 évesen kezdtem távolra nem túl jól látni, szintén -0,5-ös szemüveggel kezdtem, egészen 17-19 éves koromig akkor hordtam csak, amikor feltétlenül szükséges volt, hogy távolra lássak, de ugyanúgy romlott folyamatosan, évente kellett újat csináltatnom. Most -4-es. (Középkorú vagyok, évtizedek óta nem romlik). Szóval ez szerintem genetikai. De megteheted, hogy amíg nem lesz 1-es, 2-es, csak akkor veszed fel, ha kivetítőről kell olvasnod valamit. én akkor kezdtem állandóan hordani, amikor már nagyon ciki volt, hogy ismeretlen emberekre ráköszönök az utcán, ismerősökre meg nem. Egy munkást meg állatnak néztem az utcán, és jó hangosan mondtam a barátnőmnek, hogy "Nézd, hogy kerül ide egy majom?" Szóval amint nálad is kezdődnek a cikis helyzetek a nemhordás miatt, akkor inkább kezdd el hordani.
2018. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok. Azt olvastam, hogy általában 26 éves korig súlyosbodik a rövidlátás, a szemészeten azt is mondták, hogy valószínűleg nem fog tovább romlani. Tudom hogy a -0.5 nem vészes de engem nagyon zavar. Pl most is hunyorogva közel kell hajolnom a monitorhoz. Ilyenkor amikor egész nap tanulok, nao vegére elfárad a szemem és ha pl kimegyek az utcára már rosszul vagyok, zsong a fejem. Nem vészes de nagyon zavaró.

Köszönöm a válaszokat.

2018. jún. 19. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindkét szemem -0,5, egyetem alatt romlott el. Én csak órákra tettem fel. Mióta lediplomáztam, csak moziban használom, esetleg ha olyan helyre megyek, ahol feliratokat kell olvasni, pl kifőzdében. Közelre tökéletesen látni vele, nem kell levenni. Jó érzés élesen látni, de én nem tudtam megszokni. Nem romlott a szemem, a szemészem szerint már nem is fog.

23/L

2018. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy a -0.5 nem vészes de engem nagyon zavar. Pl most is hunyorogva közel kell hajolnom a monitorhoz. "


Hát mondjuk ez igen fura, mert -0,5D-val 2 méterig úgy kellene látnod mint bármely jól látó embernek. A dioptria ugyebár a fókusztávolság reciproka... Kötve hiszem, hogy a monitorod 2m-nél messzebb lenne.

2018. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Laptopon tanultam és lehet hogy volt 2 méter a távolság. Alapból nincs ilyen baj, csak akkor ha egész nap közelre kell bámuljak. De valószínűleg a fáradtság rátesz egy pohárral.
2018. jún. 19. 20:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk létezik akkomodációs görcs is. Igazából illene 20 percenként tartani 1-2 perc szünetet, amíg távolra nézel, hogy ne lépjen fel ez a görcs.
2018. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!