Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megéri így a műtét?

Megéri így a műtét?

Figyelt kérdés
Lézeres szemműtétben gondolkodom fél éve, a héten rászántam végre magam rgy alkalmassági vizsgálatra, ahol közölték hogy mivel tompalátásom van, kb 80%-kos látásra tudnak megműteni. Jelenleg szemüveg nélkül 5-15%-kot látok, szóval így is nagy lenne a változás. A családom motivál, hogy csináltassam meg, de ha a netre feljövök elbizonytalanodom, olyan rosszakat olvasok. 21/L
2018. jún. 27. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Neten mindig felkészítenek a legrosszabbra nem kell félni.

Nyilván az a hangosabb, aki elégedetlen ezt tartsd fejbe.

Mindenképp megéri azok alapján amit leírtál, ja és kitartást és javulást kívánok ;)

2018. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sebgyógyulási képességed milyen? Gyors és heg nélküli vagy pont ellenkezőleg?
2018. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Tompaszemre NEM csinálják meg a lézeres szemműtét. Ez 100% biztos, onnan tudom, mert pont ugyanilyen cipőben járok.


A lézeres műtétnél (mint bárhol máshol) előfordulhat galiba. Annak akinek két (kb) jó szeme van annak - ha valami gáz van - még mindig marad egy szeme.


Akinek tompalátása van az ott marad a tompaszemével kb félvakon.

2018. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2: igen azzal minden rendben

3: hát nem hiszem, hogy egy profi szemorvos azt mondaná, hogy műthető vagyok, miközben nem is...

2018. jún. 27. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szurkolok, hogy neked legyen igazad, mert nekem a jó szemem majdnem 100%-os igazából a tompaszemem akartam kijavíttatni. Akkor még nem tudtam, hogy tompa, azt hittem csak simán rossz. Akkor mondták, hogy nem lézerezik azt akinek tompaszeme van. Ráadásul a tompaszem nem gyógyítható, mivel nem magának a szemnek van baja (nincs mit javítani rajta), hanem az agy nem tanult meg rendesen látni vele.


Azért szurkolok, esetleg majd priviben írd meg, hogy mi lett.

2018. jún. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Neked ezt melyik klinikán mondták?
2018. jún. 27. 23:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt a 80%-ot hogyan kell elképzelni? Két szemmel látsz annyit vagy csak az egyikkel?


Egyébként ha ennél jobban nem tudják korrigálni, akkor gondolom szemüveggel is ennyit látsz csak, tehát ha megműtteted magad, akkor ergo nem kell majd szemüveget hordanod, feltéve, hogy sikerül a műtét.

2018. jún. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7: két szemmel, tehát a bal lenne kb 90%, a jobb 70%

Igen, szemüveggel se lehetne 100%.

2018. jún. 28. 08:48
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

Ne higyj az okoskodóknak... Bizonyos tompalátásig vállalják a műtétet, talán 70%-ig.

A neten meg jelemzően azok panaszkodnak, akik nem képesek felfogni, hogy nem pár nap alatt gyógyul meg. Olyan panaszkodót nem nagyon látsz, akinél már eltelt egy év a műtét óta.

2018. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8: Értem, akkor az a 80% szerintem teljesen rendben van. A szemüveggel egyébként elégedett vagy látásilag? Elvi szinten kb. hasonlóra számíthatsz a műtét után is, bár egy nagyon kicsivel talán még jobbra, mert a szemüveg az ugye torzít is.
2018. jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!