Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes lenne orvoshoz mennem?

Érdemes lenne orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlt héten kedden ez történt velem: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__9416..


Hétvégén, mai napon is száraznak érzem a szemem. Szúr is egy picit. Főleg, hogy ha a táblagépet nézem, de telfonnál is ugyanúgy zavaróan szúr a szemem alsó részlege ahol a könny szokott lenni.

Ha nem vagyok elektronikus eszköz előtt, akkor csak akkor szúr ha picit felhúzom a szemhéjam a kezemmel.

Lehet, hogy az idő miatt van kiszáradva a szemem? Korábban sosem voltak ilyen gondjaim...


Áprillisban voltam a kórházban(szemészet) Szemeim előtt uszkáló foltokat látok, de azóta szerintem többen vannak, ha erős fényforrásra nézek pl( a mennyezeti világítás) akkor csíkot, csíkokat látok a szemmben és ebben is uszkálnak a kis fonalak, de nagyon szaporán. Vagy ha épp tükröződő felületről verődik vissza a fény, azt is úgy látom. Polarizált napszemüveget veszek fel, akkor is ugyanez a gond,,de akkor csak az alap visszaverődést látom(nincs csík), de ugyanúgy van benne üvegtesti homály... (Pl biciklikormány fényes részén vettem ezt észre szemüveggel. Ezt a fényes dolgot kb 2 hete fedeztem fel



Szemvizsgálaton pupillatágítás, réslámpa illetve még egy műszer volt( de ez áorilisban történt)


Remélem, hogy senkit sem kergettem az őrületbe, de aggódós típus vagyok. Értelemszerűen az ember a szemét félti a legjobban. Hallásom kiskorom óta rossz(a nagyon magas hangok egy részét nem hallom)De ez nem baj.


Válaszokat előre is köszönöm :)



2018. júl. 23. 21:23
 1/3 A kérdező kommentje:
ápriisban a vizsgálaton azt mondta az orvos, hogy fiziológiai ok. Lassítani lehet csak. De azért szerintemm ez picit túl gyors. Vagy akkor is így volt, de nem vettem észre(bár én mindent észreveszek szóval ezt nem hinném)
2018. júl. 23. 21:25
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokan látunk úszkáló foltokat, mivel megvizsgálták a szemed, ne aggódj és ne figyelj oda, mert annál erősebben érzed. Szemszárazságra pedig használj műkönnyet.
2018. júl. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mukonny miatt lehet felkeresek egy orvost. Nem artalmas e hosszu tavon stb
2018. júl. 24. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!