Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ideghártya leválás (retinalevá...

Ideghártya leválás (retinaleválás) műtét után mennyire ajánlott szemtorna végzése? Visszaszakadhat tőle a retina?

Figyelt kérdés

6 és fél hete műtöttek vele, gázt raktak bele ami még nem teljesen szívódott fel.

Egyébként a doktorok azt mondták szépen gyógyul.


A lényeg hogy tegnap kicsit megmozgattam a szemem mert már úgy éreztem hogy arra van szüksége. Néztem néhányszor fel-le, jobbra-balra, lassú tempóban köröztem is vele.


Már tegnap este rosszabbnak éreztem a latasom mint korábban(bár ezt betudtam a sötétnek, meg annak hogy sokáig voltam fel) de most(ma reggel) sem érzem olyannak mint korábban volt. Mondjuk csak 5 órát aludtam. Más különös dolog nem történt tegnap(pl nagy súly emelése, sok hajolás stb, ezért tudom be ennek)


Elképzehető hogy visszaszakadt, vagy inkább csak a torna fáraszthatta le? Ha holnapra nem múlik el elmegyek vele orvoshoz ígyis-úgyis, most csak azért nem mert kétlem hogy vasárnap bárhol is foglalkoznának velem.



2018. aug. 5. 09:38
 1/4 anonim válasza:
50%
Elvileg műtét után nagyeséllyel romlik a szem
2019. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy vagy azóta? Mennyire lett jó a látásod?

A makulánál is le volt válva?

2022. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy szemtorna, veszélyes hulyeség, ne csináld.
dec. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azóta hogy vagy?
márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!