Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 16 éves vagyok és -1.75ös...

16 éves vagyok és -1.75ös mindkét szemem, és még valami fénytörési gondok is vannak, azt pontosan nem tudom micsoda. Javulhat még a szemem?

Figyelt kérdés
Szoval kaptam szemüveget és kontaktlencsét,hogyha sokat van rajtam a szemüveg és bent a lencse,mennyit és milyen gyorsan javulhat a szemem?
2008. nov. 2. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát hogy javulhat-e, azt senki nem tudja neked pontosan megmondani. Egyél sok répát, mert abban vannak olyan vitaminok, amik jót tesznek a szemnek. Én a ProVisio nevű készítményt szoktam bevenni, ha fárad a szemem és ettől homályosan látok. Meg van hatásos "szemtorna" is, amivel a szemmozgató izmaidat és a látóidegeket tudod "formába hozni".
2008. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy 19-23 éves koráig romlik a rövidlátók szeme, nekem 19 éves koromtól nem romlott, ahogy idősödsz majd utána minimális javulás történhet. De a szemüveg és a lencse nem gyógymód, hanem arra jó hogy lássál, ennyi. üdv.: ili
2008. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Javulni biztos nem fog, esetleg picit romlani, de ez a dioptria nem olyan erős, hogy ennyire kétségbe kelljen esni tőle :)
2008. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát 16 évesen...
2008. nov. 3. 14:12
 5/6 anonim válasza:
sztem javulhat a szemed...csak az is biztos h valószínüleg mindig szemüveges leszel...vagy még nem vagy az?
2009. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem. 16 évesen -1.75 aztán 18 évesen -3.50. 20 éves vagyok és most -3.75 a kontaktlencsém. Szedjél Béres szemerőt, az nagyon jó. Pihentetni kell, ne nézd a monitort reggeltől estig.
2009. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!