Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az egyik szemem -0,75-ös, a...

Az egyik szemem -0,75-ös, a másik -1-es,16 éves lány vagyok! Ez még leromolhat sokat is akár, vagy javulhat is?

Figyelt kérdés
Két éve van szemüvegem, -0,5-ről indultam,de nem használtam a szemüvegem,így leromlott másfél év alatt a mostani állapotára. Kontaklencsét is használok,de nagyon viszket benne a szemem. Nem szeretem a szemüveget,de mostmár muszáj használnom,mert nem látok nélküle,és nagyon zavaró. Napi 4-5 órát gépezek,ez nagyban befolyásolja a látás romlását? Gépezéskor is használjak szemüveget? Előre is köszi :)
2011. júl. 4. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha azt mondták, hogy hordd folyamatosan, akkor hordd. Egyéb esetben tuti romlani fog.

Sajnos a mínuszos nem szokott javulni, inkább a pluszos, az is csak gyerekeknél.

Úgy 20éves korodig várhatóan még romlik kicsit (vagy nagyon), akkor stagnál egy pár évig, utána meg már ugye az életkori romlás jön.

2011. júl. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Van egy ismerősöm aki ugyan így indult , most -4,5-nél tart.Mondjuk nekem is van szemüvegem és 15 éves vagyok most -1 és -0,75 és a doki azt mondta, hogy bizti romul!!!!
2011. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
http//szemtorna.hu a szemüveg csak tönkretszi a szemet
2011. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2011. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az egyik szemem -0,75 a másik -0,5. 16 éves fiú vagyok, 10 év alatt még javult is a szemem (anno -1 és -0,75 volt, mint neked.) Szóval ha rendesen hordod a szemüveget, néha leveted, kicsit tornáztatod a szemed pár percre akkor nem lesz nagy gond, sőt javulni is fog!
2011. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Romolni tuti romolhat, de pl nekem 15 éve tartja mindkettő a -1,5-t, ami az optikus szerint csoda, szerintem meg csak meghálálja h normálisan viselem a szemüveget.
2011. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!