Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha most nem műtettem meg a...

Ha most nem műtettem meg a szemem, akkor később rosszabbak lennének az esélyeim?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, mindkét szemem -6,5 dioptriájú, illetve pontosan 6,75 de a szemüvegem és a lencsém is 6,5 es. Magán dokihoz járok vele. Azt mondta ő nem javasolja senkinek a műtétet. De ha én mégis akarok akkor esetemben most van itt az ideje, mert akkor nyerhetek vele egy 15 évet szemüveg nélkül. Mivel 4 év alatt 0.25 öt romlott gép szerint, gyakorlatban ellátok a 6,5 essel ugyanúgy.

Ez egy dolog

A másik dolog, hogy kontatklencsét használok 8 év alatt összesn 3x volt begyulladva a szemem, 2 szer igényelt kezelést (szaruhártya gyulladás)

jelenleg nincs olyan ami visszamaradt belőle. Viszont már csak 1 tipusu (ilyen extra oxigénáteresztő lencsét) kontaktlencsét viselhetek valamint napi lencsét (drága). Szóval nem tudom hány évem van még kontaktlencsében.

Tegyük fel 4-5 év múlva lehet már nem használhatok kontaktlencsét de akkor a műtéti esélyeim is annyival rosszabbak lennének?


Most nem akarom megcsinálni, ugyanis ha véletlen nem sikerül (tudom kicsi az esélye, de ha én vagyok a 10.000 ből az 1....) akkor nagyobbat bukhatok rajta mint nyerhetek. Viszont ha nem lehetne Klencsét, akkor simán belevágnék a műtétbe.


A válaszokat előre is köszönöm :)



2018. aug. 11. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta ő nem javasolja senkinek a műtétet. De ha én mégis akarok "


Ehhez nincs mit hozzátenni! De ha te mégis akarsz...a te szemed. A végén meg majd szidod a rendszert, meg az időjárást..

2018. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Te buta vagy...


Az orvos azt mondta, hogy ő egyáltalán senkinek nem javasol lézeres szemműtétet, mert ő úgy van vele, hogy az ember jól van szemüvegben is és miért kockáztatni...


De esetemben mint sportoló, indokolt a műtét és a magas dioptria miatt is.

2018. aug. 11. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Te buta vagy..."


Akko müttesd.

2018. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdésekre mindíg olyan választ kell írni, amilyent a kérdező sugall. Akkor nem neveznek butának.

Te észlény.

2018. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy ezt: [link]
2018. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van akinek nem jön be a beavatkozás: [link]
2018. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

a szemészek persze h lebeszélik az embert a mütétröl. pénz kérdése az egéész. a szemészek is jo sok pénzt kapnak ebböl.

engem jo sokszor étvertek és ezért is mütetem meg a szemeimet. rozoga régi keretet adtak nekem 29 000ft-ért, a vizsgálatra azt mondták h ingyenes ha náluk veszek lencsét stb. mindenhol mindíg jol átvertek. utálom.


nekem tavaj -6-os volt a látásom. most javult életemben elöször és -5-ös mndkét szemem. sajnos mostmár eléggé fényérzékeny a szemem.

de én mindenképp megmttetem mert elegem van a szemüveges átverésekböl.

ojan szemetek h kevesebb cilindert is adtak,pedig a cilinderen nem kellett volna változtatniuk. a melohejen nem is látok vele. ezzel is jol átvertek ,mert tudják h müteni akarom,de ök gondoskodnak arröl h ne lehessen.


ne bízz a dokidban se mert sztem ö is ezt csinálja.


nagyon szemetek. nagyon átverik az embert. direkt megmutattam a szemmütétes papíromat h az alapján vizsgáljanak meg, mert még nem müthetö a szemem. és csakazért is elrontják. visszamegyek s azt mondják h majd megszokom. két honap is eltelt nem szokztam meg. most megyek vissza.


azt ajánlom h ne bízz semijen szemésznek se.

szedj kétféle szemkapszulát, multivitamint és szemcseppeket,de csak alkalmanként.

2018. aug. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!