Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse megszokása,...

Kontaktlencse megszokása, használat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10 eve vagyok szemuveges, de mar nagyon utalom. A jelenlegi folyton kilazul es mehetek vissza megcsinaltatni.Mar nincs pofam visszamenni egy honapban ketszer, igy inkabb egesz nap szemuveg nelkul vagyok. Tavolra lato szemuvegem van, de 20 centi utan mar minden homalyos.

Olvasni se tudok nelkule, ha rajtam van es lenezek leesik.

tobb mint 40ezres dologrol van szo, 4 honapos de nem szeretem.

Szeretnek kontaktlencset.

Azt tudom hogy ott tanitjak be, a berakasat es a kivetelet. De mi van ha itthon beteszem es nem tudom kivenni? Ha reggel 6kor berakom bent lehet 16oraig? vagy 18ig?

milyen gyakran kell a tarolot cserelni?

illetve az erdeklne az egesz lencse, folyadek, tarolo belefer 20ezer forintba?

Koszonom!


2018. szept. 2. 11:34
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!


Próbáld meg.


Ha bemész egy optikai üzletbe ott készséggel betanítják. Ne ijedj meg attól, hogy nem tudod otthon kivenni. Hidd el eleinte a berakás nehezebb. Pár nap, hét múlva meglesz a rutin mozdulat és menni fog.


Én is így használtam. Az nyilván sok tényezőtől függ, hogy meddig lehet bent. Nekem azt javasolták, hogy egy hét alatt ha bent van öt napon át reggeltől délutánig, akkor a hétvégén pihentessem, de ez használótól függ természetesen, hogy mennyit kell pihentetni, és hogy milyen hosszan lehet használni.


Én nekem havi lencsém volt, akkor kell folyadékot illetve tárolót cserélni, ha eléggé szennyezett már, ami szintén változó.


A folyadékok, amik az ápoláshoz, illetve a tároláshoz kellenek változó árban, minőségben kaphatóak. Én kb. 1500 HUF - ért vásároltam egy 60 ml -es üveget, ami nagyjából elég is volt egy hónapig.


A lencsék ár természetesen szintén sok mindentől függ. Milyen a típusa? Milyen időszakos (napi, heti, havi). Ki gyártja? Mennyire elterjedt stb...


Szerintem a legjobb ha bemész egy üzletbe és ott mindent elmondanak a használatról és egyéb kérdésekről.

2018. szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Havi 20 ezerbe belefér igen, ez állandó költség, nem olyan, mint a szemüveg.
2018. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a gyors valaszokat:)
2018. szept. 2. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!