Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hiba volt, hogy hagytam magam...

Hiba volt, hogy hagytam magam rábeszélni a multifokális szemüvegre?

Figyelt kérdés

Pár napja voltam látásvizsgálaton az OFOTÉRT-nál. Távolra látok rosszul, nincs panaszom, csak gondoltam, csináltatok tartalékszemüveget a vezetéshez. A vizsgálat során rábeszéltek a multifokális szemüvegre, mondván, árban nem lesz különbség (a végén mindenféle kedvezmények után 56.000-et fizettem), de ez hosszútávon jobb, főleg, hogy a munkaidőm egy részét monitor előtt töltöm. Tegnap átvettem a szemüveget, hordtam egész nap, panaszom nem volt, ma viszont hosszabb tévézés után levettem (kb. 3-4 órája), és azóta a jobb szeme előtt - ha srégan felfelé nézek - egy sötét sávot látok.


Körülnéztem a neten, és úgy tapasztalom, hogy mindenki, aki ilyen szemüveget csináltatott, távolra is és közelre is rosszul lát. Én viszont csak távolra látok rosszabbul - megjegyzem, ezt az optometrista is tudta -, mégis rábeszélt erre. Ti mit gondoltok, jogos volt, vagy ha közelre jól látok, nem szabadna ilyen szemüveget hordanom?



2018. szept. 9. 15:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ja! és a másik kérdésem: lehet a sötét sáv, amit látok, normális? Idővel hozzászokhat a szemem az új lencsékhez?


Előre is köszi a választ!

2018. szept. 9. 15:25
 2/13 anonim ***** válasza:

Annak kell a multifokális szemüveg, aki közelre és messzire is rosszul lát. Rosszul tetted, hogy megvetted sajnos. Nem próbáltad fel ott, és néztél vele közelre, messzire?

Hány éves vagy egyébként? 45 fölött kell már lassan "olvasószemüveg".

2018. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
32 vagyok, felpróbáltam, furcsa volt, de mondták, hogy idő, míg megszokja az ember. Ha az ára - legalábbis elméletben - nem volt több, mintha "rendes" lencsét csináltatok, és elmegyek egy szemészhez, aki megállapítja, hogy nincs szükségem ilyen szemüvegre, vajon kicserélik nekem ingyen a lencsét? Vagy ne is álmodozzak?
2018. szept. 9. 15:38
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Az Ofotérthoz visszamehetsz a panaszoddal, és segítenek. De szerintem ne várd el egy vadi új szemüvegtől, hogy órákig nézzed a TV t, és még csak hatása se legyen. Én is szemüveges vagyok, de egy film alatt többször lerakom a szemüveget, kimegyek inni stb. Még semmilyen panaszom nem volt a szemüvegemre. Mellesleg at 56000.- nem nagy ár. De ahogy a Hofi mondaná, kell egy kis áramszünet...
2018. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Új szemüvegnél egy kis fejfájás, szédülés teljesen oké ennyi idősen, de ha te 4 órája egy sötét sávot látsz, az nagyon nem jó... Menj vissza mindenképp és kérdezz rá az optometristánál, hogy mi ez a "sávlátás". És próbáld meg, hátha kicserélik neked.
2018. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Az a baj, hogy azóta se múlt el, de legalább csak a jobb szememet érinti... Arra gondoltam, szemészhez megyek, és csak utána vissza az OFOTÉRT-be.
2018. szept. 9. 16:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Ofotértben és a VisionExpessben van egy olyan protokoll, hogy tök mindegy milyen szemüvegre van szükséged, rá kell beszélni a vevőt arra, amit éppen a vezetőség meghatároz, és amin a cégnek a legnagyobb a haszna. Én a helyedben inkább egy kis optikába, vagy más hálózatba mennék, ott nem akarnak ennyire lehúzni.
2018. szept. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most már sajnos mindegy, de köszi a választ! Legközelebb nem megyek hozzájuk, az biztos.
2018. szept. 18. 19:15
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy van két hét megszokási garancia. Jobb helyeken ha nem tudod megszokni, akkor is visszaveszik, ha szemüveg amúgy jó, és csináltathatsz az árából két sima szemüveget.
2018. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett a vége?
2018. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!