Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hiba volt, hogy hagytam magam...

Hiba volt, hogy hagytam magam rábeszélni a multifokális szemüvegre?

Figyelt kérdés

Pár napja voltam látásvizsgálaton az OFOTÉRT-nál. Távolra látok rosszul, nincs panaszom, csak gondoltam, csináltatok tartalékszemüveget a vezetéshez. A vizsgálat során rábeszéltek a multifokális szemüvegre, mondván, árban nem lesz különbség (a végén mindenféle kedvezmények után 56.000-et fizettem), de ez hosszútávon jobb, főleg, hogy a munkaidőm egy részét monitor előtt töltöm. Tegnap átvettem a szemüveget, hordtam egész nap, panaszom nem volt, ma viszont hosszabb tévézés után levettem (kb. 3-4 órája), és azóta a jobb szeme előtt - ha srégan felfelé nézek - egy sötét sávot látok.


Körülnéztem a neten, és úgy tapasztalom, hogy mindenki, aki ilyen szemüveget csináltatott, távolra is és közelre is rosszul lát. Én viszont csak távolra látok rosszabbul - megjegyzem, ezt az optometrista is tudta -, mégis rábeszélt erre. Ti mit gondoltok, jogos volt, vagy ha közelre jól látok, nem szabadna ilyen szemüveget hordanom?



2018. szept. 9. 15:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Hordom, és megszoktam. :) De ettől függetlenül továbbra is azt hiszem, ráértem volna még vele...
2018. dec. 14. 20:05
 12/13 anonim ***** válasza:
De akkor azért mégis jó a vége, örülök neki. :)
2018. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
56eFt-ért nem rendes multifokális készül, ha csak távolra kellett akkor felül lencse, alul "ablaküveg" a szemüveged, így olvasáshoz nem kell levenned.
2019. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!