Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek FEMTO lézerkezelés után véglegesen romlott a szeme?

Figyelt kérdés
Egy éve volt szemműtéten a legnagyobb magyar klinikán, de szeptember óta érezhetően romlott a szemem. Emiatt időpontot is fogok kérni kontrollvizsgálatra. Valószínűleg a fáradtság/korán kelés az oka, de arra álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen látványosan és hamar végbemegy a visszaromlás. Este látványos igazán, hiszen a műtét utáni fél év során a mesterséges fények mellett (közvilágítás, rendszámtábla led) is ugyanolyan tisztán láttam a rendszámokat, mint nappal. Éles kontúrok, erős/telt fények. Most viszont nemhogy a rendszámtáblát, de még a közeli objektumokat is alig tudom kivenni. Valamelyik nap mentem haza este a szüleimmel és az út jobb szélén parkoló autóknak a körvonalát csak utolsó pillanatban vettem észre, mert amellett, hogy a szemből jövő fénye a fókuszálásomat eltorzította, a kocsi körvonalait is alig tudtam kivenni. Azért látványos a romlás, mert 125%-os lett a műtét és így megtapasztaltam milyen a tökéletes látás és a korábbi tapasztalatokhoz képest szemmel láthatóan látványos a romlás. Csinálok szemtornát (szem forgatása) és fókuszálást is, de semmi értelme, mert szerintem az idegek roncsolódnak.

2018. okt. 13. 15:45
 1/2 Bonniee91 válasza:
Szia! Üdv a klubban :( 3 éve csinálták nekem pont. Úgy egy fél éve érzem én is hogy romlott :( gyanús volt és belenéztem egy -1es szemüvegbe és olyan gyönyörű tiszta volt mint az elején :( nem tudom miért van ez, mindig mindent pontosan betartottam, minden vizsgálaton megjelentem stb... nekem is 125 % lett amúgy. Holnap én felhívom a klinikát és megkérdezem most így mi lesz mert ne haragudj 2 és fél évért durván kifizettem fél milliót az nagyon nem pálya szerintem... tanácsolom te is kerdezd meg hogy van e valami garancia vagy ilyenkor mi a helyzet :( üdv sorstárs
2018. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szem romlása "normális" folyamat (legalábbis manapság). Ha fiatal vagy (20-30 körül), akkor romlik, 30-40 év között áll meg nagyjából a szem romlása (meg ha keveset ülsz a monitor/tv vagy bármi olyan előtt ahol egy síkba fókuszálsz állandóan).

A műtét nem azt jelenti, hogy soha többé nem fog romlani a szemed, ilyenre senki nem vállal garanciát, hanem hogy a műtétkor meglévő szemromlásodat korrigálják - ami ahogy olvasom sikerült is.

Az, hogy romlik a szemed, az a te hibád is.

2018. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!