Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan tegyem be a kontaktlenc...

Hogyan tegyem be a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Eddig szemüvegem volt, de nagyon szeretnék váltani. Az optikában nem mutatták meg,hogy hogy rakjam be.Napok óta próbálkozom órákon át, de egyszerűen nem sikerül. Esetleg tudnátok tanácsokat adni

2018. okt. 13. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

a középső ujjaddal húzd le, a mutatóujjaddal pedig told fel a bőrt, majd a másik kezed mutatóujjával, szépen helyezd rá a szemedre

nekem így 2 másodperc az egész

2018. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nincs olyan, hogy nem mutatják meg. Kötelező 30 perces betanítáa van. Addig ki sem viheted a lencsét, amíg minimum kétszer nem teszed be és veszed ki. Valószínűbb, hogy saját szakálladra vetted, illetve rendelted. Egy optikai dolgozó.
2018. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Ne a szivárványhártyára tedd, hanem a fehér részre (azt nem tudom, hogy hívják!), becsukod párszor a szemed utána, és a helyére fog csúszni.
2018. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Optikában MINDIG megmutatják, nem kéne netről rendelni első lencsét.
2018. okt. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
egyébként sokkal jobban jársz egy youtube videóval, mint hogy itt kérdezgeted
2018. okt. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem pl. az optikában NEM tudták megtanítani!

2-szer voltam, nem tudtam betenni, mondtam, hogy hazaviszem a lencsét.

Otthon sikerült is.

Az optikában rosszul magyarázták, nekem legalább is más módszer jött be.

2018. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

#6 Azért,aközött,hogy "nem mutatták meg",meg hogy "nem tudták megtanítani",aközött nagy különbség van.


Szerintem is nézz videókat,kérdező.Először nekem is tartott kb.45 percig,mire be sikerült tennem.

2018. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Több hasonló módszer is van, én a következőképpen csinálom (jobb kezes vagyok):


0. Alapos kézmosás, a kezek szárazra törlése, kontaktlencsék tokjának kinyitása.


1. Jobb kéz mutatóujjára ráhelyezem a lencsét.

2. Jobb kéz középső ujjával lehúzom az alsó szemhéjat.

3. Bal kézzel felhúzom a felső szemhéjat.

4. A szememmel elnézek valamelyik irányba (balra/jobbra/fel) és a szem fehér részére ráhelyezem a lencsét. Nem kell rányomni ujjal, mert akkor kifordul! Csak annyi, hogy menjen át az ujjadról a szemedre a lencse. Ha nem akar átmenni, akkor esetleg ujjal - nem rányomva - egy kicsit megmozgatod a szemed fehér részén és akkor le fog jönni az ujjadról, de ezt majd idővel úgyis kitapasztalod. Ha tükör előtt csinálod, akkor könnyebb, mert látod mit csinálsz.

5. A szemhéjakat még mindig kipöckölve belenézek a lencsébe, majd egy kicsit megmozgatom a szememet (balra-jobbra-balra-jobbra-le-balra-jobbra, valami ilyesmi), hogy a lencse alól menjen ki a levegő.

6. Elengedem a szemhéjakat, készen vagyok.


7. A lencsetokból kiöntöm a folyadékot, majd kiteszem száradni a polcra. A tokokat soha nem szabad kiöblíteni vízzel (maximum steril só oldottal, ha mosogatni akarod), illetve koszos kézzel nyúlkálni benne!


A végére egy alapszabályt még leírnék, ha azt sem mondták volna el: Kontaktlencsénél mindig az optikus mondja meg, hogy milyen kell és utána csak olyat rendelj! Ha márkát szeretnél váltani, akkor is el kell menni az optikushoz, hogy megnézze passzol-e a másik fajta kontaktlencse görbülete a szemedre, nem-e túl szoros vagy túl laza az illeszkedése.

2018. okt. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

na basszus...így jár a néma gyerek...Miért nem mondtad meg az optikában, hogy soha nem viseltél még lencsét?

Keress rá youtube-on.

2018. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!