Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üdv Vettem egy olvasó szemüveg...

Üdv Vettem egy olvasó szemüveget aminek az egyik szára elcsúszott (egyik szár feljebb van mint a másik) ez lehet attól is, hogy igazodott a fülemhez? Mert az egyik fülem lejjebb van mint a másik. Esetleg megcsinálják az optikába?

Figyelt kérdés
2018. okt. 15. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez nem egyedi jelenség. Leginkább mindenkinek - köztük nekem is -, az egyik füle lejjebb van, mint a másik. Úgyhogy a kérdésedre a válaszom: Igen, és igen.

Igazodott a füledhez, és meg tudja csinálni egy optikus úgy, hogy átteszi (forrasztja) lejjebb a szemüveg szárat, hogy kényelmesebb legyen.

2018. okt. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Ugye nem a Tesco-ban vetted az olvasószemüveget? Hogy lehet úgy valamit megvenni, hogy fel se próbálja az ember? Tök logikus, hogy ha az ember deformált fülekkel rendelkezik, akkor nem fog a szemüveg rendesen felfeküdni. Ha egyenesen az optikában kezdtél volna, akkor megspóroltad volna a kérdést és az optika tourt.
2018. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Optikában eleve beállítják az arcodhoz a szemüveget. Az ilyen Tesco-s szemüvegeket nem szabad megvenni, mert a keretük általában nem állítható (rendes szemüveg szárából lehet lecsípni, lehet hajlítani, hogy jól illeszkedjen), de ami a nagyobb probléma, hogy a lencséjük egy átlagolt szemformához van tervezve, így még az is elképzelhető, hogy bár jónak tűnik, de mégis rontja a látást hosszú távon.
2018. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

rendes optikában vettem a szemüveget több mint 30 ezer forintért.

De ott jó volt lehet valami érte és azért történt.

2018. okt. 16. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!