Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek ha nincs önbizalmam...

Mit tegyek ha nincs önbizalmam és ráadásul szemüveges is vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi korom óta van szemüvegem és soha nem szerettem. Most már 18 éves vagyok és egy pár éve már hanyagolom a szemüveg viselését viszont romlott a latasom úgyhogy muszáj viselnem. De emigy sincs valami nagy önbizalmam szerintem pufi az arcom, vékony alkatom van és nagyon nem vagyok szép.

Na mármost nekem kontaktlencse nem lehet

Hogy éljem túl a napjaimat? Folyton szorongjak mint eddig? Mi segíthet ebben?



2018. nov. 8. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is szemüveges vagyok és utálom. Az a tipikus nyüzüge okoska vagyok. Nem csoda h még 23 évesen is szűz vagyok.
2018. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Régebben képtelen voltam megszokni a szemüveget, alapvetően önbizalomhiányos vagyok, a szemüveg pedig még rátett egy lapáttal. Aztán bekerültem egy olyan környezetbe, ahol kicsit magamfajtákkal voltam körülvéve, nem éreztem kínosnak és képes voltam magamon megtűrni a szemüveget, aztán már hozzámnőt és nélküle elég homályos lenne minden. Ma is önbizalomhiányos vagyok, de a szemüveg már keveset tesz hozzá. Az jobban zavar, hogy sehol sem tudják 100%-ra korrigálni a szemem. Hiába a drága szemüveg, más sokkal hamarabb el tudja olvasni azt, amit én még nem is látok, csak gondolom, hogy hol lehet. Sokkal, de sokkal közelebb kell mennem, mire el tudom olvasni. Sajnos elképzelni sem tudom milyen lehet valóban jól és élesen látni.
2018. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész lézeres szemműtétre? Ismerősömnek megcsinálták, azóta nem kell hordania. Vagy csinálj szemtornáztatást, illetve van az a raszter-szemüveg, amit a mai napig vitatnak, hogy van-e látást javító hatása, de egyszer olvastam, hogy egy anyuka dicsérte, mert a gyerekén több dioptriát is javított.
2018. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyűlölöm a szemüveget, nem is hordtam, csak ha nagyon muszáj volt. Elég rossz a szemem és gyerekkoromban sokat szenvedtem miatta. 17 évesen váltottam kontaktlencsére és már el sem tudom képzelni az életem nélküle.
2018. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!