Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért érzem úgy, hogy túl...

Miért érzem úgy, hogy túl erős a szemüvegem? Már 4 éve hordom.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok.Mostanában úgy érzem túl erős.Tavasszal volt még suliban látásvizsgálat,ott minden betűt láttam vele,szóval nem hiszem,hogy gyenge lenne.Pedig ezzel a szemüveggel nem szoktam minden betűt látni,szóval mint ha erősödött volna a látásom.

2018. nov. 22. 00:46
 1/8 A kérdező kommentje:

Lehetséges,hogy 20 évesen javuljon a látásom?

Mert mondom,2 éve még nem bírtam leolvasni a szemüvegemmel a legalsó 2 betűt,de a legutóbbi vizsgálaton magam is meglepődtem,mert gond nélkül leolvastam

2018. nov. 22. 00:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyoo szakértő, de ha túl erős volt, hozzá is romolhatott szerintem.
2018. nov. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia én is 21 éves vagyok kb 12 éves korom óta van szemproblémám, de kb két éve folyamatosan JAVUL nem romlik. Már 0.5 dioptriát javult DE én kontaktlencsét használok ami nem hagyja a szemet annyira ellustulni, de választ ad a kérdésedre: igen lehetséges hogy javuljon a szemed.


Ami fontos az az hogy hozzáigazitod a szemüvegedet mert a túl erős csak rontani fog rajta megint.

2018. nov. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha pluszos szemüveged van, akkor simán lehet. Ha mínuszos, akkor sem elképzelhetetlen, elvégre még növésben vagy, de azért az furcsa.
2018. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Mindenkinek változik a látása. A szemészhez 3 évente célszerű elmenni, hogy milyen dioptria kell.
2018. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt a képet nézd meg, letakarva az egyik szemedet:

[link]


Egyformán élesen látod a betűket a két színben? Ha nem, akkor elképzelhető, hogy vagy túl- vagy alul van korrigálva a szemed, attól függően, hogy melyik színt látod jobban és hogy távol vagy közellátó szemüveged van-e. Persze rendes vizsgálatot nem helyettesít, de ha nagyon nagy a különbség a két szín között, akkor érdemes elmenni egy vizsgálatra.

2018. nov. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ugyan olyannak láto az összes betűt
2018. nov. 27. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a pirosban látom rosszabbul a betűket, de csak nagyon enyhén. A 8 évvel ezelőtti szemüvegemmel. A mostani szemüvegem nem hordom, mert kb HD-ben látok vele...a jelenlegi dioptriám -5,75, a régebbi meg negyeddel gyengébb és az a kényelmesebb...bennem is felmerült, hogy csökkent a dioptria értékem. Lehet, öregszik a szemem, vagy nem tudom.
2019. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!