Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csukott jobb szememmel, ha...

Csukott jobb szememmel, ha forgatom a fejem egy vékony félkőrív látása miért lehet?

Figyelt kérdés
Ugyanott nyitott szemmel egy úszó üvegtesti homály van egy ponton.

2018. nov. 27. 22:07
 1/5 anonim válasza:

Mióta látod ezt így?

Lehet, hogy valami megkarcolta egy enyhén a szemed (velem már volt ilyen, pl egy nagyobbacska kosz, vagy mondjuk egy belecsapódó ág is okozhatja). Ha ez történt, akkor valószínűleg nemsokára elmúlik.

Ha pár nap múlva nem tapasztalsz semmi változást, szerintem látogasd meg az orvosod. ;)

2018. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az üvegtesti homály nem egy ponton van, hanem összevissza úszkál az üvegtestben, és nem a fej, hanem a szem mozgatására válik láthatóvá. Csukott szemmel nem látható. Én akkor láttam "holdat", világító félkört, amikor volt egy kis bevérzés a retinámon. Mikor nagy bevérzés volt, akkor nagy világító foltokat láttam, amelyek néhány hét alatt elhalványultak, ahogy a vér felszívódott.
2018. nov. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy alkalmazkodni próbál a látóközpont, annak a mellékhatása a csukott szemes jelenség, ettől függetlenül még soha senki nem halt bele egy elsietett szemvizsgálatba, elvégre csak a látásodról van szó!
2018. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta, hogy kezdődő retinaleválás. Az úszó folt pedig megmarad, ez tegnap jelent meg. Makula degeneráció.
2018. nov. 28. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Válaszoltam neked priviben, de most látom, hogy makuladegenerációt diagnosztizáltak nálad. A SOTE szemklinikán a retina-ambulancián foglalkoznak vele. Két változata van, az egyik kezelhető szembe adott injekcióval. A DOTE szemklinikáján Vajas doktor foglalkozik ezzel.
2018. nov. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!