Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Használtatok már más görbületű...

Használtatok már más görbületű kontaktlencsét, mint a bemért? Megvakultatok?

Figyelt kérdés
Orvos azt mondja ereződést okoz és vakság.

2018. nov. 29. 14:10
 1/5 Metionin ***** válasza:
Én egyszer véletlenül. De nem vakultam meg, csak kiesett. Aztán megnéztem és kiderült hogy nem is az a görbület ami nekem kell. Visszaküldtem.
2018. nov. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vakok szerinted elolvassák?
2018. nov. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség amit az orvos mondd, hogy vakulnál már meg? 😂

A baj az lehet hogy kiesik (vagy be se tudod rakni), mert nem illeszkedik a szemedre (ez általában akkor van ha nagyobb).

Vagy nagyon kényelmetlen (ez meg akkor ha kisebb).

2018. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hirtelen kellett rendelnem szilikon-hidrogélt, mert borzasztó száraz a szemem és már tapad rá este a másik lencsém. De szilikon-hidrogélből csak mindenféle más görbület volt, úgy hogy az én szemem 8.6 és arra így nem találtam. Ezért ár-érték arányban egy 8.5-öst választottam. Mire ráeszméltem, hogy lehet hogy káros, már több napja használtam és nem esett ki, sőt kényelmes.

Az egyik orvos azt mondja, hogy a legrosszabb a 8.5 a szememnek, attól már a 8.7 avgy 8.8 is jobb lett volna.

A máésik orvos azt mondja, hogy kicsi a különbség, néhányszor végülis használhatom a 8.5-öst, de azonnal begyek 8.6-ost.


A webáruházban így kerestem egy 8.6-ost, mire 1 hetes várakozás után kaptam e-mailt, hogy leltár volt és a lencsét is a gyártótól kell rendelniük. Összesen 3 hetet kell várnom a lencsére, addig ki kell húznom a 8.5-össel, illetve szemüveggel, ami a -6-os szememmel nagyon nem poén így télen. Nyilván úgy értettem, hoyg megvakult-e valaki, hogy esetleg valakinek okozott -e nagyobb fájdalmat, illetve ha valaki hozzátartozója megvakult, de például olvassa a fórumot.

2018. nov. 29. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:

8,6 helyett nyugodtam használj 8,5-est

Nekem a havim 8,6-os, a napi meg 8,5-ös, doki írta fel illesztés után mind a kettőt, viszont a 8,5-es könnyebben elcsúszik nekem

2018. dec. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!