Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tartható a dioptria?

Baltaarcúu kérdése:

Tartható a dioptria?

Figyelt kérdés

Szemtengelyferdülésem van,-1,5 dioptriám van.

Tartható ez a dioptria szemtornával?Fog rosszabbodni?

Októberben derült ez ki,tehát nem régóta van szemüvegem.


27/F


2019. jan. 5. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Remélem te leszel az első élő példa, aki szemtornával megússza a szemének a romlását:D Nekem kontaktlencseviseléssel is romlott.

-1.5es azért nem anyira vészes, szerintem ha romlani is fog, nem lesz nagyon borzalmas- mondjuk minden relatív persze:)

Igazából így is-úgy is kell neked szemüveg, most az, hogy -1.5eset hordasz, vagy -1.75öset olyan nagyon nem oszt nem szoroz.. Persze rossz, hogy szemüveg nélkül nem látsz olyan jól, de ez ellen nemigen tudsz mit tenni.. Ha parázol a szemcsi miatt, hogy nem mozgatod a szemed, akkor hordj kontaktlencsét, akkor mozgatod.. :) Én kicsit úgy érzem, hogy nagyon ráparázol erre a szemromlás dologra. Nyilván rossz, de rengetegen vagyunk szemüvegesek, bele kell szokni, vagy szemműtét:) Azért ma már rengeteg jó módszer van arra, hogy újra sasszemed legyen:) Szerintem viseld a szemüveged nyugodtan, aztán ha össze tudsz rá gyűjteni egy kis pénzt műtesd meg, ha nagyon zavaró:) A szemtengelyferdülés velejáróival kapcsolatban abszolút laikus vagyok, kérlek ne haragudj, ha esetleg amiatt valamilyen opció (kontaktlencse, műtét) nálad nem játszik:)

2019. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
A mínuszos szemre jellemző, hogy először valamennyit romlik, utána stagnál. Nekem tinikoromban kezdődött -1-gyel, az évek alatt felment -3-ra és utána visszajavult -2.5 és -2.75-re. Ezt az utóbbit már vagy 6 éve tartom. Amúgy szemtornáztam én is, nem tudom hogy attól javult-e de amíg nem csináltam, addig csak romlott. Állítólag minél később kezdődik a romlás, annál kevesebbet fog romlani, ez alapján ha te már 27 évesen lettél szemüveges, nem "illene" sokat romlania. (Én 17 évesen kaptam szemüveget és most 28 vagyok).
2019. jan. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
13 évesen kaptam, bocs :D
2019. jan. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor jó,szemüveg nélkül látok,csak szarul,zoomolnom kell,még közelre is néha rossz látási viszonyok között.
2019. jan. 8. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!