Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -0.25 dioptrias szemuveg?

-0.25 dioptrias szemuveg?

Figyelt kérdés

Eleg sok idot toltok monitor elott a munkam soran, egy ido utan szedultem, elfaradt , fajt a szemem. Ugyanez jelentkezett hosszu tavon vezeteskor is. A vernyomasomra gyanakodtam, de belgyogyaszati vizsgalatok utan ezt a problemat kizartuk, bar nem kicsit magasabb mint a norma, a belgyogyasz szerint minden rendben. Ekkor mentem el fuggetlen szemeszhez, aztan kulon az optikaban is megvizsgaltak a szemem, mindketten -0.25 os allando szemuveget irtak fel, ami tegnap kesz is lett. Ha leveszem, felteszem szinte semmi kulonbseget nem tapasztalok, bar alapvetoen nem erolkodik a szemem annyit, mint azelott. De ma huzamosabb ideju szamitogepezes utan ismet elkezdett egni, konnyezni a szemem, bar nem annyira mint elotte.

Lehet, hogy csak hozza kell szoknom a szemuveghez? Remelem nem feleslegesen csinaltattam meg, esetleg rosszul allapitottak meg a dioptriat, es megoldodik a problema!



2019. jan. 16. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szemüveg használata jó a géphez. Nekem legalábbis. A fejfájást pedig e mellett a tartósan mereven tartott nyak is okozza. Óránként ( vagy bármikor ) mozgasd a nyakadat, ne tartsd mereven.
2019. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ui: a szemüvegem -0,5 ös. Csak a PC hez kell. Máshoz nem használom.
2019. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt rengeteg probléma van.

1. Egy -0,25-ös szemüveggel pont úgy látni az 1 méterre vagy még közelebb lévő lévő monitort, mint egy 0-sal. (Még egy -0,75-sel is.). Ergo nem számít semmit jelen esetben.

2. -0,25-ös szemüveget állandóra - sőt egyáltalán - hordani: adja vissza a diplomáját, aki ajánlotta.

3. A szemed azért fáradt, mert keveset pislogsz vele, kiszárad, illetve, mert mindig egy helyre fókuszál.

2019. jan. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Alapvetoleg nem azzal volt a problema, hogy nem latok vagy nem tudok elolvasni barmit is, csak hunyorognom es erolkodnom kellett, ami miatt elfaradt a szemem. Ezen reszben javitott is , csak nem teljesen szunt meg.

Azert koszonom! :)

2019. jan. 16. 22:51
 5/5 anonim ***** válasza:
-0,25.szemüveg nélkül 4 méteres távolságban is tisztán látsz, ha te egy - os szemüveget felveszel a gép elé , akkor csak a szemedet erőlteted, de ezt nem veszed észre , mert olyan kicsi a dioptria. Akkor hord a szemüveged, ha távolra nézel, vezetsz stb, olyankor valóban segíthet pl a messzebb lévő feliratok elolvasásában, élénkebbek lesznek a színek , kontúrok , éjjeli vezetésnél letisztultabban látsz, és el sem fárad annyira a szemed.
2019. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!