Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olyan mintha hajszál lenne a...

Olyan mintha hajszál lenne a szemeben, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A bal szememben olyan mintha hajszál lenne, már mint nem érzésre tehát, hogy szúrná, hanem olyan mintha a szemgolyómon/ban lenne. Nem érzek semmit és nem is látszik benne semmi. Amikor rákoncentrálok vagy ritkán csak úgy észreveszem. Sokáig azt hittem, hogy hajszál és ezért mindig törülgettem a szemem. Természetesen megyek szemorvoshoz, de nem kaptam időpontot csak áprilisban, valószínűleg amint tehetem elmegyek magánhoz. Azért is érdeklődik, hogy hátha valaki tudja mi lehet.


Igazából, ha jobban rákoncentrálok olyan mintha mikroszkóp alatt látnék valami hajra, kukacra hasonlító valamit, ami el van mosódva.


Előre is köszi a segítséget.



2019. febr. 17. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:

"Hány éves vagy?" Ez volt a kérdés, amikor időpontot kértem. Nekem egy "szösz" úszik be a láttérbe, azt mondták mindjárt, hogy 40 felett minden második ember lát ilyent.

Az üvegtest elváltozására van a legnagyobb esély, de lehet retinaprobléma is, ezért ki kell vizsgáltatni. Nekem eddig nem talált semmit a doki az első vizsgálaton.

2019. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem is hasonló, most találtam egy cikket. Na nekem pont ilyen "fonálféregre" hajazó dolog jelenik meg, aztán továbbúszik. Viszont nekem fixen megvan, nem tűnik el, és nem sok van, hanem csak 1.


[link]

2019. febr. 17. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csak egy, de ilyen rövid mint egy szösz, és az is fix. Csak világos illetve fehér felületen feltünö. Pénteken vizsgálják tovább.
2019. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Megtudnád majd osztani a fejleményeket?

2019. febr. 18. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, de nagyon reménykedek, hogy nem lesz különösebben mit megosztani, és csak a szem öregedéséröl van szó. A doki szinte biztos volt benne, de azért megnézi jobban.
2019. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is fixek vannak, van hosszabb, van rövidebb. Ezek teljesen normálisak. Ha téged zavar, kérdezd ki egy orvos véleményét, ő megnyugtat :)
2019. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Üvegtesti homály a neve. Nekem gyerekkorom óra tele van velük az egész látóterem.
2019. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző pontosan megválaszolta:üvegtesti homály. Nekem is van sajnos, hol erősebben érzékelem, hol kevésbé. Az orvosom azt mondta,hogy nem lehet ellene mit tenni, és nem is kell. Az agy megszokja, és egy idő után már nem érzékeled annyira erősen.


Ne koncentrálj rá, mert ha így teszed eleve jobban érzékeled mintha a külvilágra, a feladatodra stb koncentrálsz.

Nálam pl. fényfüggő is. Ha nagyon süt a nap jobban érzékelem mintha borúsabb idő van.

2019. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!