Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol lehet nagyon egyszerű,1-2...

Hol lehet nagyon egyszerű,1-2 ezer forintos, mínuszos szemüveget kapni?

Figyelt kérdés
Ma voltam az Auchanban, és szomorúan konstatáltam, hogy csak olvasószemüvegeket árulnak.
2019. febr. 18. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

1-2 ezerért??

Ukrajnába...

Legolcsóbb keretek is drágábbak itt mint 1-2 ezer.

2019. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mnuszos szemüveget nem kapsz a boltban, azt orvos írja fel és optikában elkészítik. Lehet olcsón keretet kapni, olyan üzletekben, mint pl a Válság szemüvegdiszkont, de oda is orvos által írt szemüvegrecepttel kell menned.

Ugyanakkor meg gondold meg, mennyire akarsz olcsó lenni, az olcsó általában rossz is.

Én novemberben csináltattam mínuszos szemüveget magamnak, az optika legolcsóbb keretével az egész 87ezer forintomba került - a keret még hagyján, a lencséd fogja megnyomni az árat, még akkor is, ha nem magas a dioptriád.

2019. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehol. Csak pluszost árulnak ennyiért, a mínuszos legalább 10x-ese.
2019. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem tudtam, hogy mínuszos szemüveget csak orvos írhat fel :(
2019. febr. 19. 20:17
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajna csak


pluszosak vannak boltban

2019. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, milyen bolt lehetett az, hogy 87 volt a legolcsóbb szemüveg.

Az enyém is mínuszos, és nem a bolt legolcsóbb keretével volt (keményített, tükröződésmentes lencsével) valami 40 körül pár hónapja.

Az Ofotértben volt vagy két éve 9 E-ért komplett szemüveg, alap lencsével. Jelenleg is van még 20 alatt, de akciókban még olcsóbb.


A jó szemüvegnél fontos a szemgolyók távolságát beállítani, a lencsék fókuszpontját ilyen távolra teszik. Az ilyen előre gyártottaknál ez persze nincs, és egyszerre csak az egyik szemmel lát élesen az ember, a többit hozzágondolja. De mivel nem egész nap olvasnak ezekkel, legfeljebb csak 10-20 percig, ezért ez nem olyan rossz. Mínuszost viszont egész nap visel az ember, és ha nem megfelelő, akkor megfájdul tőle a fej.

2019. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szimpla optika volt, oda járok dokihoz. Elég erős dioptriám van, meg cilinderem, úgyhogy nem a keret volt drága, hanem a lencse. Tudom, hogy van olcsóbban, csak nem biztos, hogy ha az ember a bazinagy olcsóságot keresi, akkor jól jár...
2019. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Értem, nekem nem ilyen extra lencsés szemüvegem van.

A kérdezőnek szerintem nem is kell túl masszív szemüveg, csak olcsó legyen.

2019. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és ha semmi extra nem kell bele, akkor pl Vision Expressben 17ezer, vagy 20 vagy mennyi az alapszemüveg? Szerintem jó az is. Aki nem divatol, nem kell rá semmilyen réteg és vékonyítás se, az persze nem 87.
2019. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Így van. Egy rettentő alap szemüveget szerettem volna, ami nem is feltétlen kell, hogy passzoljon, csak -2,5/-2,5 legyen, autóba. Nekem is kell cilinder, nem túl rég csináltattam 2 szemüveget, egyik keret adott volt, a régi, a másikat vettem. A régibe 18e forintba került a lencse, vékonyítással, a másik esetben az egyik legegyszerűbb kerettel 20e forintot fizettem, ezúttal vékonyítás nélkül. A korábbi a "kimozdulós szemüveg", drágább kerettel, a másik csak itthonra. Aztán a napokban értesültem, hogy pár ismerősöm a kocsiban is tart szemüveget, mert ha bármi történik vezetés közben, vagy távol az otthontól, akkor egy esetleges igazoltatásnál semmilyen problémát sem szeretnék a biztosurakkal, hogy miért vezetek törött szemüvegben/szemüveg nélkül. Szeretek mindenre felkészülni, így gondoltam, hogy veszek egy olyan mínuszos szemüveget, amiben azért látok is, de mivel csak pluszost kapni, és nem kívánok harmadjára is egy húszast kiadni egy újabb szemüvegért, igazából csak paranoiából, szerintem előtúrom a régi, ütött-kopott szemüvegem, és azt fogom az autóban tárolni.
2019. febr. 24. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!