Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen orvoshoz érdemes...

Milyen orvoshoz érdemes fordulni látótér kieséskor?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy magával a szememmel can baj hiszen mindkettőt ugyanúgy érinti.. valami agyi vagy idegrendszeri dolog lehet, de nem állandó, hanem ritkán rám tör és kb 10-20 percig tart. Olyan mint ha egy vakfolt keletkezne a látóterem közepén amin belül semmit nem látok. Aztán rövidesen elmúlik. A múltkor a folt határán cikázó színes vonal volt körbe. A látóterem közepétől indult, majd egyre tágult, a közepén idővel “felszakadozott”, tehát egy növekvő gyűrűként hagyta el a látóteremet a vakfolt a periféria felé. Lehet kicsit zavaros de nem tudom jobban körülírni. Volt másnak ilyen? Segített valami? Köszi!

(Amúgy 27 éves vagyok, férfi)


2019. márc. 6. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Először szemész, aztán neurológus
2019. márc. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fájt a fejed utána? Lehet migrén aura.
2019. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Így figyelmesen elolvasva szerintem migrénaura lesz. Nekem középiskolás koromban volt párszor. Iszonyat kellemetlen jelenség. Nekem durva fejfájásom és hányingerem is volt utána. Szerencsére már 10 éve nem jött elő.
2019. márc. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hello köszi!

Utánaolvastam és minden stimmel. Fejfájás nem követi, de azt írják hogy az esetek kis százalékában előfordulhat fejfájás nélküli aura.

Neurológus lesz a jó tipp

2019. márc. 7. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!