Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem birom osszecsipni a...

Nem birom osszecsipni a kontaklencset?

Figyelt kérdés

Mit csináljak? Kb egy honapja probaltam ki eloszor, azota nsm nagyon mert nem megy a kiszedes

Kozepes hosszusaguak a kormeim, es mar tobbszor is csiptem bele a szemgolyomba, egyszeruen nem birom kivenni, tukor elott szoktam ulni, de amikor nyulok bele akkor pont nem latom tukorbe, es nem erzem hogy a lencset fogom e vagy a szemgolyomat, és nagyon faj ha osszecsipem a szemem. Most emiatt nagyon elment a kedvem ettol

Valaki valami tipp?



2019. márc. 14. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell csipkedni

Egyik kézzel megfogod az alsó és felső szemhéjad, hogy ne pislogj, másik kezed mutatóujjával meg a szemzugod felé húzod a lencsét, le fog jönni

2019. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy csipsz a szemgolyodba?

Nekem viszonylan hosszabbnak mondhato mukormom van, megis konnyeden kivettem mar elsore is. A bal kezemmel lehuzom az also szemhejam es a jobb kezem huvelyk es a kozepso ujjaval csipem ossze a lencse aljat, ugy, hogy a tenyerem az arcom fele van forditva. Az is lehet, hogy azert megy konnyen, mert tul szaraz a lencse. Csepegtess ra egy-egy csepp mukonnyet kivetel elott, talan ugy konnyebben fog menni.

2019. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* azert nem megy konnyen
2019. márc. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hosszú körmeim vannak és nem okoz gondot. De ha neked igen, akkor vágd le. A lencsét előszöris le kell húznod az íriszedről, pupilládról. Ha ott csipkeded a szemed, akkor nem is fog lejönni. Olyan ne csinálj, légyszíves, kikapod a szemed a körmöddel basszus...

A tükörben is fölösleges nézni , mert fel kell nézni nem előre.

Tehát felnézel, lehúzod a lencséd a mutatóujjaddal, majd a hüvelykujjad segítségével kiveszed, úgy hogy minimálisan összefogod, de nem csipkeded nagy karmokkal.

Szemcseppet használj, mert száraz szemmel nehéz lesz.

2019. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem úgy jobb ha nem fel, hanem előre nézek illetve ha szárazabb a lencse. Ha cseppentek lencse kivétel előtt a szemembe nekem túl csúszós.

Ahogy más is írta, ha hosszúnak érzed a körmöd reszelj vagy vágj le belőle és kitartást, meg lehet szokni hosszabb körömmel is.

Próbálj meg nem félni a körmöd miatt, illetve koncentrálj arra, hogy az ujjbegyeddel szedd ki, ne körömmel.

Nekem az vált be, amikor már felidegesítem rajta magam, hogy odaállok a tükörhöz és megmondom hogy "na most pedig azért is ki fogom tudni venni" és legtöbbször ilyenkor sikerül:D

2019. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem iszonyat nagy körmeim vannak es hosszu szempillam es apro szemeim. Ezekkel a körmökkel meg se próbáld kicsipni mert megserul a szemed es heggel gyogyul. Probald kisodorni. Mas valasztas nincs.. vagy ha ez nem mukszik ne hord. 18/L
2019. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!