Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szeretnék kontaklencsét. A...

Szeretnék kontaklencsét. A lentebb megadott paraméterekkel kb mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
-1,5-ös a szemüvegem minkét lencséje, és emellett még 0,5-ös cilinderes is. Egy hónapnyi, kb 30 db napi kontaklencse mennyi lehet? Mert mondjuk tesin jó lenne ha látnék, meg ha elmegyek futni. Kb 40 cm a tiszta, rendes, éles látótávolság, ha nem vagyok fáradt. 15 vagyok. Nyáron dolgoznék és abból venném meg.

2018. ápr. 28. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Van 6 millió kontaktlencserendelős oldal a neten, mi lenne ha megnéznéd?
2018. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Kb 40 cm a tiszta, rendes, éles látótávolság, ha nem vagyok fáradt."


Az emberi hülyeség határtalan... Ha csak 40cm-re látsz élesen, akkor az a szemüveg nem jó neked, valószínűleg romlott a legutóbbi vizsgálat óta a szemed. Először is ezt kellene újracsináltatni.


A kontaktlencse dioptriája pedig nem feltétlenül fog egyezni a szemüvegével, pláne, hogy cilinderes, így nem tudod elkerülni a külön vizsgálatot. Az sem mindegy, hogy milyen görbületű a szemed felülete és milyen a kontaktlencse kialakítása, tehát vaktában nem vehetsz csak úgy lencsét, hanem az illesztő mondja meg neked, hogy milyet használhatsz. Ha márkát szeretnél váltani a későbbiekben, akkor is kell egy ellenőrző vizsgálat, hogy minden stimmel-e.

2018. ápr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Egy hónapnyi, kb 30 db napi kontaklencse mennyi lehet?"


Ha minden nap használni akarod, akkor hülyeség napi lencsét venni. 3 hónapra elegendő havi lencse tisztítófolyadékkal kb. 15-20 ezer forint márkától függően.

2018. ápr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-s, azért, mert mondjuk szemüvegesnél mondták hogy többe kerülhet, mint ami ki van írva.


2-es a látóvolságot a szemüvegnélküli állapotra írtam. Szemüveggel minden tiszta szerencsémre. Amúgy sejtettem, hogy fog kelleni egy külön vizsgálat, azt nem úszom meg. Csak kb az árat szeretném belőni. Amúgy köszi :)


3-as nem használnám mindennap, csak azokon a napokon, mikor tudom hogy esélyes a szemüveg sérülése. És nem annyi, hanem több lenne, csak az a baj, hogy nem tudom hogy a kétszerese, vagy másfél.

2018. ápr. 29. 07:19
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 napi lencsét hordok, igen, 6x annxiba kerül, mint a havi, de stresszes, fáradt vagyok, napi 12-14 órát dolgozom heti többször (5+2 munkarend mellett), nem bízom abban, hogy a havit rendesen tisztítanám ill. nem is birom mostanában 7-8 óránál többet (2 hete voltam orvosnál, semmi bajom)....szóval, nem feltétlen hülye az, aki napi lencsét hord
2018. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!