Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet ez, kihez forduljak?

Mitől lehet ez, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Ket napja folyamatosan ugy erzem, hogy valami belement a szemembe, de akarhogy nezem, nem latok benne semmit. A szemhejam alatt erzem, es csak bizonyos szogekbe tekintve. Tudom, hogy banalis problema, de nagyon idegesit es kellemetlen. Viszont eppen azert nem merek vele orvoshoz menni, mert nem tudom, hogy ilyen piti dologgal kihez forduljak? Szemeszetre idopontot kell kerni, amit tobb hettel kesobbre adnak. Ugyeletre nem hiszem, hogy erdemes lenne ezzel bemenni. De akkor kihez forduljak? Egyaltalan mi lehet ez?

2019. márc. 31. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szemészet. Keress másikat, ha nem fogad.
2019. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megmostad jól a szemeidet?Szerintem el fog mulni,nekem is volt már igy.
2019. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Műkönnyet tegyél a szemedbe!
2019. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyulladástól lehet. Nekem szemkenőcstől elmúlt. Menj el a szemészetre!
2019. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen. Kiderült, hogy az arclemosóm egyik dörzsi szemcséje ment a szemhéjam alá. Nem láttam én sem, kiöblíteni sem tudtam. Alapvetően száraz a szemem és kontaktlencsét viselek. Mikor megtaláltam, egy fültisztító pálca vattájával szedtem ki, utána bőven locsoltam műkönnyel.

Tegyél fel egy fejlámpát és nagyítós tükörben próbáld átvizsgálni a szemedet. A műkönny is kiviszi elvileg. Nyugodtan menj el orvoshoz.

2019. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Előbb alaposan megmostam a szemem, majd víz alatt pislogtam, de nem múlt el, ezért elmentem a szemészetre. Azt mondta az orvos, hogy lehetett benne valami, ami már kijött, csak hagyott egy kis sebet maga után. Alaposan kiöblítették, kaptam cseppet, amivel egy hétig kell csepegtetni (mára már szinte el is múlt teljesen).

2019. ápr. 3. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy jutottál be ilyen hamar a szemészetre? Nekem hat hétre adtak időpontot.
2019. ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mint megtudtam, sürgősen kezelendő problémával nem kell időpontot kérni. Az időpontosok nem is velem egy helyen várakoztak. Igaz, így is ráment az egész délelőtt, mert 9-től fél 3-ig vártam, de nem baj, megérte. :)
2019. ápr. 5. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!