Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire elfogadható ha...

Mennyire elfogadható ha torzít a szemüveg?

Figyelt kérdés
Ez az első szemüvegem, és hát elég nagy dioptria meg cilinder (pontos számot ne kérdezzétek nem tudom). A szemüveg abból a szempontból jól sikerült, hogy tisztán látok vele, viszont mégse az igazi. Az első ami feltünt, hogy torzít. Mindent szélesebbnek látok mint amilyen valójában. Pl. a négyzetet téglalapnak látom. A másik, hogy ahogy mozgatom a fejem, úgy deformálodnak a tárgyak, főleg a lencse alsó részén. Majdnem leestem a lépcsőn emiatt. Az optikus szerint ez teljesen normális, csak idő kell hogy megszokjam. Igaz ez?

2019. ápr. 29. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Én szinte minden új szemüvegnél átélem ezt. Egy pár nap alatt megszokja a szemed, újra jól és most már élesen fogsz látni
2019. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megszokja, de attól még egy négyzet ne legyen már téglalap.
2019. ápr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nekem is torzít a szemüveg, most hogy nagyobb keretet vettem hozzá, nem bírom megszokni, pedig már 2 hete nálam van, és, mivel közelebbnek látom a földet, én is majdnem elestem, olyan nagyot léptem, pedig nem is volt ott semmi, amiért meg kellett volna emelnem a lábam. nekem azt tanácsolták, hogy először csak suliba a táblához vegyem fel, és lassan szoktassam hozzá, hogy az utcán is felteszem. de én még nem mertem feltenni utcán, főleg, hogy biciklivel járok, attól félek, valami baleset lesz belőle
2019. máj. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én 2 hónapja viseltem, próbáltam szokni. Valamivel jobb lett, de a tárgyak torzulása miatt és amiatt higy úgy elnehezíti a fejem most nem használom. Pedig jó lenne, mert így homályos, azzal pedig tűélesen látok. Nekem 0,5 cilinderes, a lencse pedig 0,25 minkettőnél.
2019. máj. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!