Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tudok e kontaktlencsét venni?

Tudok e kontaktlencsét venni?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy éve elmentem szem vizsgálatra mivel folyton fájt a fejem illetve távolra nem láttam élesen. Eredményként kaptam hogy: jobb: -0.5; cyl: +0.75, bal: -0.75; cyl: +0.75

Azonban a szemüvegem adatainál a papíron csak a cilinder van feltűntetve. Vajon akkor a szemüvegemben nincs dioptria csak cilinder? Illetve ha ez így van tudok-e venni ennek megfelelő kontaktlencsét? (Nélküle vagy szemüveg nélkül nem tudok meglenni a fejfájásom miatt)



2019. máj. 8. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Bemész egy optikáiba (vision express meg ilyenek, bármi de komolyan, amelyik szimpi) és mondod hogy kontaklencse alkalmasságit szeretnél, mert nem biztos hogy alkalmas vagy rá, am nekem úgy volt az elsőm hogy elöször be kellett menni ott az optikában az orvoshoz ő rakott be próba lencsét azt hordani kellett kicsit, majd megkellett próbálni kivenni és visszatenni magadnak, elmondták hogy tárolod hogy risztitod és hogy melyik oldalával és hogyan kell betenni, ha nem tudod magadnak ki és betenni nem viheted haza sem a lencsét
2019. máj. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja meg közben az orvos megvizsgél mégegyszer hogy biztos birjae a szemed
2019. máj. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kontaktlencse más dioptria, mint a szemüveg, külön vizsgálat kell hozzá
2019. máj. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!