Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen erősségű (mínuszos)...

Milyen erősségű (mínuszos) szemüvegnél kezd el szemüvegben közelre homályosodni a kép?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek egy elég erős a szemüvege, és ha közelre néz, feljebb tolja, mert a mínuszos szemüveg homályosítja közelre. Én is szemüveges vagyok, de az enyém gyenge, szóval még semmi változás nincs közelre szemüvegben vagy nélküle... Mi az a dp, aminél már homályosan látok közelre az ember mínuszos szemüveggel?

2019. máj. 16. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de nekem az egyik szemem -0,5, a másik -0,75-ös és engem nagyon zavar közelre. Ezért nem is hordom csak ha vezetek vagy moziba, ha olvasni kell a feliratot.
2019. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kortól függ.
2019. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Doros ***** válasza:

A dioptriától is függ, attól is függ, jó-e a szemüveg, esetleg újat kellene íratni.

Nem optikában, hanem lehetőleg a szemészeten, mert a szakorvos találhat más okot is, mint amire egy vadidegen a esetleg a neten tippel.

2019. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!