Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » SOS! Levált a lebeny a szememr...

SOS! Levált a lebeny a szememről vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

1,5 éve volt lézeres szemműtétem (FEMTO) és régebben a csipaszerű váladékot a használt szemgélnek tulajdonítottam, de azt már egy jó ideje nem használom.

Ma reggel viszont ez a látvány fogadott miután a homályos szememmel a tükörbe néztem:

[link]

Nem tudom, hogy ez a szaruhártyát eltakaró valami csipa lenne vagy a lebeny szakadt le a műtött szememről. A fotó csalóka és inkább fehér színű váladék volt, olyan mint a tükörtojás fehérjéje. Azonban miután eltávolítottam/lemostam, nem fájt és ugyanúgy néz ki a szemem mint korábban és homályosabban se látom, de nem hagyott nyugodni a dolog. Vagy a lebenyleválás amúgy se jár fájdalommal/piros szemmel? Eleve leszakadhat 1,5 év után a műtött lebeny? Természetesen nem boxoltam vagy hasonló extrém dolgot nem csináltam. Felkelés után vettem észre, hogy ez a cucc van a szememben. Azért kérek első körben tőletek tippeket/segítséget, mert azért hülyének se akarom magamat beállítani, ha esetleg mégis csipa lenne és emiatt telefonálok a klinikára. Szénné röhögnének engem. Inkább az érdekelne tényleg, hogy mikor fordulhat elő lebenyleválás és ha igen, milyen tünetekkel jár?



2019. máj. 19. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Pl. nem látsz azzal a szemeddel? Ha látsz, akkor minden oké, nem jöhetett le a lebeny. Szerintem amúgy sem életszerű, hogy épp éjszaka jönne le, de persze ha a látásoddal valami para van, akkor azonnal irány az orvos. Ha nincs, akkor csak csipás a szemed, és túlaggódod.
2019. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem is szokott ilyen trutyi lenni a szememben, ha ez megnyugtat, minden különösebb ok nélkül. Legalábbis remélem, hogy ez nem baj...
2019. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű kötőhártya-váladék; ebből lesz a csipa amikor a szem sarkába gyűlik és megszárad. Ennyi a nagy titok. Nincs semmiféle "leszakadt lebeny"...
2019. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dellfil ***** válasza:

Valószínű, hogy semmi bajod. :) Ilyesmi gyakran előfordul velem is. Reggelente. Kimosom, és kész.

De, hogy adjak egy kis tápot a hipochondriádnak, (már persze, ha hipochonder lennél!) itt egy link. Egyébként a te "tüneted" azért más.


[link]


dellfil

2019. máj. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha a lebeny leszkadna az egyrészt rohadtul fájna, másrészt alig látnál...
2019. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!