Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olvasási nehézségek ellen mit...

Olvasási nehézségek ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Azért írtam ide a kérdést, mert nem volt ötletem máshova, és valószínű, hogy a szemem miatt lehet. Töltöttem ki diszlexia tesztet,de csak az olvasási nehézségeket pipáltam be, ami nem diszlexia szerintem. Mozgásom nagyjából rendben attól eltekintve, hogy néha elvesztem az egyensúlyomat. Nem cserélem fel az irányokat sem, tényleg csak az olvasással és a dolgok megszámolásával vannak komolyabb gondok. Ezt úgy értem, hogy nagyon sokszor felcserélem a betűket vagy szavakat,nehezen olvasok el hosszabb szavakat, nehezen értem meg az összetett mondatokat, nem marad meg a tartalom sem. Utálok is emiatt olvasni,folyamatosan elcsúszok a sorokkal,sokszornem is értem már, mit olvasok. Amikor meg sok egyforma dolog (pl. 000000) van egymás után,akkor az is a végtelenségig tart, mire meg tudom tévesztés! nélkül számolni. Íráskor sokszor rossz betűt írok le a jó helyett. Még a rendszámtáblákat sem tudom normálisan elolvasni,mert ott is cserélem a betűket... Egy csomószor ugrálnak a betűk, egyszer éles máskor homályos, este már olvasni sem tudok.. erre mi a megoldás?

2019. máj. 21. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamilyen szakember felkeresése. Ha nem ismersz ilyent, fordulj tanácsért a háziorvosodhoz. Furcsa amit írsz, mert az írásod jól szerkesztett, hiba nélküli. Kár, hogy nem írtad a nemedet és a korodat. Kíváncsi lettem volna rá... Legyen szerencséd a jobbulásban.
2019. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezért is mondom, hogy nem diszlexia. Egyszerűen csak az olvasásnál van ez a probléma. De amúgy igen, a szép fogalmazást már nehéz elérnem, sokszor át kell futnom rajta, ha biztos akarok lenni abban, hogy mindent érthetően írtam. De ez nem akkora probléma. Szövegalkotás nem megy nagyon nehezen, itt elfelejteni szoktam, hogy mit írtam hogyan, és ilyenkor jelentkezik, hogy kétszer írom le egymás után ugyanazt a szót, vagy éppen kihagyok egyet, vagy szerkezetileg rossz mondatot kreálok. Ezt nehéz kijavítanom, de ez az olvasási nehézség miatt van

Amikor rossz betűt irok le egy szóban, nem pedig azt, amit kell, az csak kézírásnál jelentkezik. Általános iskolában ez nagyon gyakori volt. Most már kevésbé, manapság két három soronként írok le egy vagy két szót rossz betűvel.

Helyesírásom rendben, ha akarok, akkor tudok szépen írni, rajzolni is tudok, csak tényleg az olvasás rossz. Lefáraszt teljesen, nincs türelmem sem olvasni, csak ha muszáj vagy ha nagyon de nagyon érdekel. Utálom téveszteni a sorokat. Néha vonalzót kell használnom, hogy tartsam azokat. A betűtévesztés, szótévesztés a leggyakoribb. Felcserélem őket, ha olvasok. Nem tudok folyamatosan akadás nélkül olvasni, főleg hangosan. Ez az idegen nyelveknél nagyon durván előjön. Ott még tippelni sem tudok, mi lehet a szó, és ezért megakadok nagyon sokszor felolvasáskor. Betűk azok ugrálnak néha, mintha nem tudnék arra a pontra koncentrálni, amerre nézek. Ha meg fáradt vagyok, akkor sokszor homályos majd éles a szöveg, olvashatatlan. Ez tuti nem diszlexia, és nagyon zavar, de akkor mi?:/ Hátha valaki tudja mi ez...

2019. máj. 21. 22:35
 3/3 anonim ***** válasza:
menj el vele orvoshoz
2019. máj. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!