Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Napszemüveggel lehet védekezni...

Kisviragufüzike kérdése:

Napszemüveggel lehet védekezni a képernyő szemkárosító hatása ellen?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben azt vettem észre, hogy távolra kissé homályosan látok, és egyáltalán nem érzi jól magát a szemem, ha a képernyőt bámulom (márpedig sajnos 3 éve egyetemista vagyok, és muszáj számítógéppel dolgoznom). Én úgy érzem, leginkábba fényerő az, ami károsít, az ellen szerintem sima napszemüveggel is lehetne védekezni. De ez csak az én elgondolásom, nem tudom helyes-e. Ti mit gondoltok: hogyan lehetne hatékonyan védekezni, hogy ne menjen tönkre a szemem?
2018. febr. 13. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs számkárosító hatása
2018. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát a fényerő ellen leginkább a fényerőgombbal lehet védekezni.

Rosszabbul meg tartós közeli fókusz miatt látsz és ezt nem fogja semmilyen szemüveg sem kivédeni.

2018. febr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy kékfény-szűrő progit, ha este is gépezel, és óránként tarts pár perc szünetet, ezalatt természetes(ebb) fénynél tornáztasd a szemed, masszírozd át a nyakad. A napszemüveg nem jó megoldás.
2018. febr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a közeli fókuszt hog ylehet megoldani? Mármint hogy értem, jelentős részben abból adódnak a problémák, hogy túl közelre fókuszálom a szememet, és ez a könyvolvasásnál is fennál, nem csak számítógépezésnél, de akkor hogyan lehet ez ellen védekezni még hatékonyabban? Pl. jó módszer az, hogy minden nap végzek "távolba néző" gyakorlatokat is, azza mondjuk kiválasztok egy több méterre levő tárgyat, és arra fókuszálom a szememet? Esetleg úgy, hogy mindig egyre távolabbi tárgyakon gyakorlok? Csak mert nekem jött most egy ilyen ötletem is.
2018. febr. 16. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a szemtornába ez is beletartozik (közelre, majd távolra fókuszálás).
2018. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!