Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ezek szerint nekem hamarabb...

Ezek szerint nekem hamarabb kell majd használnom olvasáshoz szemüveget?

Figyelt kérdés

Most 18 éves vagyok. Szemüvegben 10-15 centitől közelebb alkaaszkodással sem látok élesen, szemüveg nélkül 15-30 centire nem látok közel erőlködéssel sem. Most a szemüvegem dioptriái a bal oldalon +2.5, jobb oldalon +0.75. a jobb szememmel talán nem is feltünő a szemüveg nélküli rossz látás közelre. Olyan 10-15 centinél közelebb nem látok csak élesen. A bal szememnél ez kitolódik 30-40 centire is, attól függ, mennyire vagyok fáradt. De harminc centinél közelebb minden homály. Ezek szerint nekem előbb kellhet olvasáshoz szemüveg? Nem szeretnék harminc évesen így járni. Anya is távollátó, mint én, ő is már 30 éves kora óta hord bifokális szemüveget.


Off, de van mégegy kérdésem. Alapból nem voltam soha kancsal, szemüveg nélkül sem. Ez akkor van, hogyha a jobb szememmel nézek/azt használom, ilyenkor egyenes mindkét szemem. Szemüveg nélkül is egyenes, ha jobb szemmel nézek. Viszont ha bal szemmel nézek valamit szemüveg nélkül, akkor a jobb szemem eléggé bekancsalít. Ez mitől van? Összefügg a térlátási nehézségekkel? (Bizonyos helyzetekben nincs térlátásom. Mélységérzékelésem nincs egyáltalán. Egy tíz emeletes házról lenézve ugyanaz a hatás, mint 1 méterről lenézve. A moziban a 3D filmeket nem látom térben, minden csak homály, amely számomra értelmezhetetlen. Szemészeten múltkor nem láttam az ábrákat,amik elvileg kiemelkednek. Ha jön a labda, azt se "látom". Csak akkor van térlátásom, ha nem vagyok fáradt, és a kinézett tárgy egyhelyben van, mint pl asztal és szék távolsága. Ezt látom.)



2019. jún. 12. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján neked már most állandó szemüvegre van szükséged.
2019. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Mit értesz ezen? Hordom a szemüvegemet becsületesen, egész nap rajtam van, mert kötelező hordanom.
2019. jún. 12. 17:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Plusszos vagy, a plusszos az olvasó szemüveg
2019. jún. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy ebbe belekötök, de plusszos szemüvegem van, mégis kell használnom távolra is és közelre is. Szerintem összekeverted a távollátást az öregszeműséggel. Az utóbbi esetben csak olvasáshoz kell szemüveg, mert a szem elfárad
2019. jún. 12. 17:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Jajj istenem oké hogy állandóan hordanod kell az olvasó meg csak alkalmanként de attól még plusszos vagy nem kell külöm olvasó már az van attol még hogy állandóan hordod
2019. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha meg azzal se látsz olvasni menj vissza az orvoshoz
2019. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most már értem amit írsz.

Jól látok vele, de azt olvastam, hogy aki távollátó, annak korábban szüksége lehet olvasó szemüvegre. Kíváncsi vagyok, ez tényleg így van? Igaz, nem sok reményt fűzök ahhoz, hogy nem így történne, mert anya is így járt. Meg olvasom, hogy ilyenkor még közelebbre is élesen kéne látni, nem pedig 30 centitől. Valakinek van ellentapasztalata? Távollátó, 30-as éveiben járó, és mégis jól lát ennyi idősen közelre,létezik ilyen? Vagy szemtorna, hogy ne romoljon a későbbiekben közelre a látásom? Műtét létezik távollátás kezelésére? Ez lenne a legutolsó megoldás, persze jó anyagi helyzet is szükséges, de ezt ha nehezen, is, de meg tudom spórolni.

És valaki tudja a választ az off kérdésemre? Tapasztalt még valaki hasonlót?

2019. jún. 12. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Szemtornát csinálhatsz ártani nem árt, romlani meg lehet tovább fog ha öregebb leszel, nagyon zavar lézeresre (már ha alkalmas vagy elmehetsz)

Egyébként szemüveg meg kontakt lencse

2019. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki távollátó, az távolra ugyan jól lát, de csak azért mert az agy és a szem kompenzál (miközben persze erőlködik, sőt a fej akár fájhat is emiatt időnként). Közelre értelemszerűen a pluszos szem nem lát jól, akár távollátás miatt pluszos, akár az öregszeműség miatt.

Olvasószemüveg a legkésőbb azoknak kell, akiknek gyenge mínuszos a szeme (mint pl nekem :) ) legkorábban meg azoknak, pontosabban azoknak marad, akiké pluszos.

2019. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!