Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha belépek egy szemész optikus...

Ha belépek egy szemész optikushoz és viszek szemüveg keretet hogy veszi észre hogy az milyen keret?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy honnan tudja hogy a szemésznél vettem a keretet vagy máshonnan mondjuk boltban ahol árulnak és mindjárt azt mondja hogy sajnos ebbe nem birjuk bele tenni az új lencsét.
2019. júl. 18. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A minőségét szerintem még laikus is könnyen megmondja. Egy optikai keret és egy szupermarketes keret közt énekelni lehet a különbséget. Eleve azt fogja mondani, hogy hozott keretbe nem, vagy csak akkor teszik bele a lencséd, ha vállalod a felelősséget, ha beletörne a lencse, vagy ilyesmi. A keret alakja is megkötés, van, amibe nem lehet egyszerűen bizonyos lencséket beletenni.

Szóval hidd el, a szakmája ez, tudni fogja, hogy optikából, vagy a piacról van.

2019. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert ismerik a konkurenciát,ki mivel dolgozik vagy forgalmaz .
2019. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha rajta van a saját árcímkéje akkor tudja, hogy az az ő bótjából van. Ha nincs akkor vagy foglalkozik vele, és megcsinálja, vagy egyszerűen nem. Ofotértnél elhajtanak, maszeknál meg fogják csinálni.


Ofotértben vettem 4 éve szemüveget, a keret mai napig kapható s nem egy maszeknál láttam már, de weben is rendelhető. mindenhol 38eFt volt.


(És most is mondom, hogy menjen a bús pitsába az a tetves szemüvegkeret-ipar a horror áraival. Nem érnek ezek a keretek csak 1 nullával kevesebbet, de ez van, rájuk vagyunk utalva. Rablóbanda mind.)

2019. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, nagyon adom, az én legutóbbi keretem 56ezer volt. WTF. És az volt az egyik legolcsóbb. Túl van árazva nagyon minden. De a lencse is, még a kontaktlencse is. Vittem egy régi keretemet, egy Avangliont, hogy ha lehet, abba szívesen fogadnám az új lencsét, az a szemcsi jól állt, márkás, strapabíró. Nem, hozott keretbe nem dolgoznak. Ja, így könnyű, ha romlik a szemed, fizess megint 50 rugót. Így szép az élet
2019. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!