Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » EBayen ha lejár a licit,...

TheReaper88 kérdése:

EBayen ha lejár a licit, akkor egyből levonja a kártyáról a pénzt, vagy még meg kell erősítenem a vásárlást?

Figyelt kérdés
Egy játékbeli karaktert vettem, de azt gondolom nem szállítáják ki. Akkor emailre elküldik? PP vagy credit carddal érdemes fizetni? Csak PP-al lehet refundolni, ha átvertek? 10000 Ft mennyi, ha nem EU-ból veszem, hanem másik kontinensről?
2019. júl. 29. 16:27
 1/7 A kérdező kommentje:
És ha még nincs megadva fizetési mód, akkor ha lejár a licit, automatikusan törlődik a vásárlásom, nem vehetem meg, vagy az eBay ráutasít, hogy adjak meg egy fizetési módot?
2019. júl. 29. 16:30
 2/7 anonim ***** válasza:

A licittel te érvényes ajánlatot tettél. Nem vonnak le semmit automatikusan, viszont az ajánlatod vételi kötelezettséget jelent, vagyis meg kell venned. Hogy paypal-lel fizetsz vagy sem az a te dologod, de olyat kell válassz amit az eladó elfogad.


A 10000Ft átkonvertálása más devizába olyan bonyolult, hogy nem próbálkoznék meg vele.


A karakterek adása-vétele a legtöbb játékban illegális. Ez azért mondom, mert emaitt a paypal esetleg beint.

2019. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha átvert az eladó, akkor rögtön visszalárhetem a pénzem?
2019. júl. 29. 16:47
 4/7 A kérdező kommentje:
100% positive feedback van a neve alatt, de csak 5 ember szavazott. Ez jót jelent? 2006 óta eBay tag egyébként.
2019. júl. 29. 16:49
 5/7 A kérdező kommentje:
visszakérhetem*
2019. júl. 29. 16:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen. Az más kérdés, hogy vissza fogod-e kapni. Az ilyen adásvétel azért necces, mert hogy bizonyítod be, hogy nem kaptad meg az árut? Az eladó mondhathatja, hogy "ő elküldte email-ben", bizonyítsd be, hogy nem.


Az eladó értékelései segíthetnek de nem 100%-osan megbízhatóak ebben az esetben. Ugyanis aki digitális tartalmat árul az jellemzően azonnal szállít mire a kedves vevő megörül, hogy mégsem átverés és már adja is a pozitív értékelést. Viszont később esetleg kiderül, hogy a kulcs lejár vagy visszavonásra kerül, akkor már késő siránkozni.


Nem mondom, hogy amit te kinéztél az átverés vagy sem. Mindenesetre nehezebb eset mintha egy fizikai terméket rendelnél.

2019. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudtommal van egy ilyen "Refund" rendszer PP-n. Ott elvileg visszalehet a vétel után küldeni 2 hétig. Igaz, ez elkektronikus, nem kézzelfogható vétel, tehát nem tudom, hogy ott is így működik-e.
2019. júl. 29. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!