Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendeltem egy online ruhaboltb...

Rendeltem egy online ruhaboltból 90 euróért, de Kínából küldték, kell majd rá áfát fizetni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom 150€ alatt nem vámolnak, de kell 27% áfát fizetni. Ez csak most jutott eszembe, és megijedtem hogy rá kell fizetnem extra 25 eurót, mert azt nem számoltam bele, és nekem ennyi pénz is sokat számít jelenleg.

2019. aug. 12. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
A kínaiak okosak, alacsony összeget írnak rá. Persze a vámosok sem hülyék, de hacsak nem ordít a csomag tartalmáról, hogy az valami drága cucc, át fog menni és nem kell fizetni áfát se.
2019. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kínaik trükköznek, csak következetlenül mindenre ráírják hogy 5 USD értékű ajándék. Az elektronikai eszközre is, meg minden másra. A vámosok már kívülről tudják, hogy a csomagra írt ár nem valós, talán a ruhaneműk az olyan kivételek, aminél ránézésre nem lehet megmondani az árát. A kamu címke miatt viszont bekérhetik ellenőrzése a számlát, és ott lebuksz.


Ha EU-n kívülről rendelsz, csak úgy kezdd el, ha rendelkezésedre áll minden lehetséges felmerülő díjra is a pénz, ne akkor döbbenj rá a 90 euró után még majdnem 11 ezer forintot kell a vámeljárás miatt kifizetni, amikor késő és nincs rá pénzed.

2019. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!